baner
baner

Z życia szkół

Powiaty Partnerskie

Termomodernizacja

Wybory Samorządowe 2014

baner
baner
baner
baner
baner

Nowoczesne technologie w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim

Informacje, komunikaty

Powiatowe inwestycje

Bezpieczni w Powiecie

Serwis Samorządowy

Galeria

galeria

Newsletter

baner
baner
baner
baner

Aktualności

Sędziszowscy licealiści na Teneryfie

W dniach 1 – 9 sierpnia 2015 cztery uczennice z klasy I F z panią prof. A. Homą wzięły udział w wakacyjnym spotkaniu młodzieży z cyklu CITY BOUND EUROPE. Tegoroczne spotkanie odbyło się na Teneryfie, a uczestnicy przybyli z 6 krajów: z Hiszpanii, Niemiec, Polski, Czech, Rumunii i Grecji.
Autor: LO Sędziszów Młp. Opublikowano: 18-08-2015 Drukuj

Maturalne obrachunki w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

Po dwóch miesiącach oczekiwań uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali wyniki matur. Niepokój był tym większy, że licealiści po raz pierwszy zadawali egzamin maturalny w nowej formule. Obawy wzmagały też słabsze wyniki matur w ubiegłym roku.
Autor: LO w Ropczycach Opublikowano: 06-07-2015 Drukuj

Podsumowanie projektu w sędziszowskim Liceum

W sędziszowskim liceum podsumowano projekt, pn. Gastronomic Wonders Through Europe
Opublikowano: 19-06-2015 Drukuj

Przyjęcie znaków Światowych Dni Młodzieży w Sędziszowskim Liceum

8 czerwca 2015 roku, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, naszą szkołę nawiedziły symbole ŚDM tj. Krzyż Papieski i ikona Matki Bożej, przyniesione przez grupę Strzelców sędziszowskiej jednostki oraz parafian z Sędziszowskiego Kościoła Parafialnego pw. Miłosierdzia Bożego.
Autor: LO Sędziszów Opublikowano: 09-06-2015 Drukuj

Kolejny wielki sukces uczennicy sędziszowskiego liceum…

W dniach 1-2 czerwca 2015 roku w Niepokalanowie odbył się finał XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” pod patronatem JE Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski oraz JE Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w którym wzięła udział, przechodząc wcześniej pomyślnie przez eliminacje szkolne, a następnie diecezjalne, uczennica naszego Liceum, Kamila Bochnak i … odniosła wielki sukces, zajmując drugie miejsce w Polsce.
Autor: LO Sędziszów Opublikowano: 09-06-2015 Drukuj

„Życzymy Wam szczęścia”- sukces uczennicy Zespołu Szkół w Ropczycach na Ogólnopolskim Festiwalu w Łodzi

W dniach 28-29 maja 2015 roku odbył się w Łodzi V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej- od tradycji do współczesności pod hasłem – „Życzymy wam szczęścia”.
Uczestnikami Festiwalu, który odbył się w Łódzkim Teatrze Muzycznym byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego kraju.
Opublikowano: 03-06-2015 Drukuj

Kolejny sukces matematyków z LO im. Tadeusza Kościuszki

W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział 30 uczniów ropczyckiego ogólniaka. Dwóch z nich, z klasy matematyczno- informatycznej: Karol Smolak i Kamil Paśko, zdobyło wyróżnienia w kategorii Student-klasa II.
Spośród pierwszoklasistów najwyższy wynik uzyskał Marcin Chełpa z klasy matematyczno- informatycznej.
Autor: LO w Ropczycach Opublikowano: 29-05-2015 Drukuj

Ona mi pierwsza pokazała księżyc…

21 maja w Centrum Kultury w Ropczycach odbył się Dzień Matki, zorganizowany przez młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza.
Autor: ZS Ropczyce Opublikowano: 28-05-2015 Drukuj

Wizyta ZEM TECHNIKA w Zespole Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.

27 maja 2015 roku przedstawiciele firmy ZEM TECHNIKA z Iwierzyc odwiedzili Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. ZEM Technika Sp. z o. o. należy do grupy Control Process działa w branży mechanicznej i elektrycznej.
Autor: ZST w Sędziszowie Młp. Opublikowano: 27-05-2015 Drukuj

Sędziszowska Licealistka z Nagrodą Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia

23 maja 2015 roku Kamila Bochnak z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. odebrała z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, nagrodę przyznaną przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych dla najlepszego ucznia Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Taka nagroda corocznie przyznawana jest tylko jednemu najlepszemu uczniowi z każdego powiatu.
Autor: RF Opublikowano: 25-05-2015 Drukuj

Deutsch Wagen Tour w ropczyckim liceum.

W ramach projektu Deutsch Wagen Tour organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie, 15.05.2015r. w ropczyckim liceum odbyły się bezpłatne niestandardowe zajęcia z języka niemieckiego, w których wzięło udział 50 uczniów naszego liceum. Warsztaty odbyły się w budynku Nauczycielskiego Kolegium Językowego w Ropczycach, dzięki czemu przeprowadzono wiele animacji językowych w ruchu, na które nie można sobie pozwolić w tradycyjnej sali lekcyjnej.
Autor: LO Ropczyce Opublikowano: 22-05-2015 Drukuj

Śladami Kapliczek Jana Pawła II - 2015

Dnia 18 maja uczniowie naszego Liceum wzięli udział w VII Powiatowej Majówce Młodych "Śladami Kapliczek Jana Pawła II". O godzinie 9:00 młodzież prowadzona przez strzelców, z jednostki działającej przy Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., rozpoczęła około piętnastokilometrową trasę prowadzącą spod szkoły w Wiśniowej do siedliska „Janczar” w Pstrągowej.
Autor: LO Sędziszów Młp. Opublikowano: 20-05-2015 Drukuj

„Nie dla Niskiej Emisji” w Sędziszowskim Liceum – kolejny sukces w ogólnopolskim projekcie

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klasy 2c Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp, w ramach zajęć z przyrody, brali udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „ Nie dla Niskiej Emisji”, czyli czy wiesz czym oddychasz?
Autor: LO w Sędziszowie Młp. Opublikowano: 20-05-2015 Drukuj

Sukces Licealistki z Sędziszowskiego Ogólniaka

14 maja 2015r. Marlena Świętoń, uczennica klasy 1b Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi, odebrała I nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Przeciągi Literackie”, organizowanym rokrocznie przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.
Autor: LO Sędziszów Młp. Opublikowano: 19-05-2015 Drukuj

„3maj z Konstytucją”

29 kwietnia 2015 roku, wychowankowie Międzyszkolnej Bursy w Ropczycach oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach, pod opieką Pani Anny Żuczek – (wychowawca w Bursie), po raz trzeci przeprowadzili Akcję pod hasłem ,,3maj z Konstytucją”. Tegoroczną akcję, swoim patronatem objął Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – Pan Witold Darłak.
Autor: Międzyszkolna Bursa w Ropczycach Opublikowano: 06-05-2015 Drukuj

Międzynarodowe certyfikaty dla uczniów LO!

23 kwietnia tegoroczni absolwenci ropczyckiego liceum: Izabela Dłużeń, Aneta Galas, Paweł Kulig, Wioletta Pieprzak i Justyna Toton wzięli udział w finale pierwszej ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Autor: LO w Ropczycach Opublikowano: 05-05-2015 Drukuj

Licealiści z Sędziszowa wyróżnieni w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Normalizacyjnej

Dnia 28 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół w Sokołowie Młp. odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej.
Autor: LO w Sędziszowie Młp. Opublikowano: 29-04-2015 Drukuj

Matematyczne talenty z Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach

W kwietniu rozstrzygały się ważne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursy matematyczne.
W finale Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie startowali dwaj reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.
Autor: LO Ropczyce Opublikowano: 29-04-2015 Drukuj

Sędziszowscy licealiści w Portugalii!

W dniach 19-25.04.2015 odbyło się piąte międzynarodowe spotkanie młodzieży w ramach projektu Comenius „Gastronomic Wonders Through Europe”. Spotkanie miało miejsce w Portugalii w szkole średniej w Escola Secundaria da Mealhada. Z sędziszowskiego LO udział wzięło 7 uczniów wraz z koordynatorką projektu p. Aldoną Homą, p. Anną Dziurą oraz p. dyrektor LO Lucyną Dorobą. Oprócz polskiej grupy szkoła portugalska gościła też partnerów z Turcji, Belgii i Litwy. Jak zawsze program spotkania związany był z poznawaniem kultury, tradycji i kuchni odwiedzanego kraju.
Autor: LO Sędziszów Młp. Opublikowano: 29-04-2015 Drukuj

Pożegnania nadszedł czas …

24 kwietnia 2015 r. w Centrum Kultury w Ropczycach odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.
Autor: LO w Ropczycach Opublikowano: 28-04-2015 Drukuj
« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |