Uczniowie Zwierza odbywają praktyki zawodowe w Hiszpanii w ramach projektów Erasmus + i POWER VET „Poszerzaj horyzonty zawodowe”

Rok 2022 w Ropczyckim Zwierzu rozpoczął się bardzo intensywnie. Realizowane są tu dwa projektu mobilnościowe – „Empower you future trough Erasmus + work experience” oraz POWER VET „Poszerzaj horyzonty zawodowe”. W ramach tych dwóch przedsięwzięć odbędzie się w sumie 7 trzytygodniowych wyjazdów do Hiszpanii – gdzie łącznie 122 uczniów zdobędzie dodatkowe doświadczenia zawodowe.

Pierwszy wyjazd miał miejsce do Sewilli w terminie 30.01.2022 – 19. 02.2022 (Erasmus +). Kolejna grupa wyjechała do Malagi 26 lutego i wróciła 19 marca (POWER – VET)

W mobilności uczestniczyło odpowiednio 16 i 15 uczniów technikum w zawodach: technik ekonomista, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych i technik mechanik CNC oraz technik handlowiec.

Tym samym rozpoczęła się ich trzytygodniowa przygoda z zagranicznymi praktykami zawodowymi i hiszpańską kulturą.

Czas ten spędzali nie tylko na pracy, ale także na poznawaniu Andaluzji- regionu, w który zamieszkali oraz wycieczkach krajoznawczych.

Wszyscy uczestnicy mobilności pracowali w hiszpańskich przedsiębiorstwach których profil działalności jest zgodny z ich kierunkiem kształcenia.

Czas po praktykach wypełnia im zwiedzanie Sewilli i Malagi- najpiękniejszych miast południa Hiszpanii oraz spacery nad brzegiem morza. Grupy miały również możliwość zwiedzenia dwóch pięknych miast – pereł Andaluzji Granady i Rondy. Przepiękne widoki pozostawiły w pamięci niezapomniane wrażenia.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego, który w ostatnim tygodniu zakończył się egzaminem.

Trzytygodniowe praktyki  wszyscy uczniowie zaliczyli na ocenę celującą, a pracodawcy chwalili ich zaangażowanie i pracowitość. Podczas uroczystego podsumowania uczestnicy odebrali dokumenty oraz unijne certyfikaty  potwierdzające nabyte umiejętności zawodowe i językowe.

Kolejne 5 grup uczniów rozpocznie swoją przygodę z Hiszpanią w kwietniu, maju i sierpniu 2022 roku. Z pewnością będzie to dla nich również niezapomniane przeżycie.

Całość zadania finansowana jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa, w ramach projektu ERASMUS + i POWER-VET Poszerzaj horyzonty zawodowe w projekcie Erasmus +. Projekty realizowane są równolegle a koordynatorami są Joanna Doroba i Agnieszka Kasprzyk.

Agnieszka Kasprzyk

 

 

publikacja: 06-04-2022 , autor: Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.