Nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach realizują międzynarodową innowację „Das PerLen – Konzept®”

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Słowa Janusza Korczaka odzwierciedlają założenia innowacyjnego projektu międzynarodowego „Das PerLen – Konzept® - Making personal learning experiences possibile and visible in a digital way”, który realizują nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. W dniach od 28 marca do 02 kwietnia 2022 r. w Saarbrücken w Niemczech odbyło się inauguracyjne spotkanie nauczycieli z Polski, Litwy i Niemiec. Uczestników oficjalnie powitali przedstawiciele władz oświatowych kraju Saary, między innymi: Reiner Groß – wiceminister Edukacji i Kultury, dr Burhard Jellonek – dyrektor Państwowego Instytutu Edukacji i Mediów. Grupę projektową tworzą nauczyciele i pracownicy z następujących szkół i instytucji:

1) Landesinstitut für Pädagogik Und Medien, Saarbrücken,

2) Berufsbildungszentrum St. Ingbert,

3) Gemeinschaftsschule Mandelbachtal – Schmelzerwald,

4) Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie – Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli,

5) Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Nienadowej,

6) Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach,

7) Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Kaunas.

W naszej szkole w projekcie uczestniczą panie: Cecylia Szędzioł – szkolny koordynator projektu, Justyna Piątkiewicz, Urszula Saj, Małgorzata Rozmus. Podczas pobytu w Niemczech zapoznaliśmy się z założeniami nowatorskiej koncepcji nauczania i uczenia „Das PerLen - Konzept®” oraz harmonogramem działań projektowych. Koncepcja rozwija samoświadomość ucznia w zakresie posiadanych kompetencji i mocnych stron, ułatwiając mu wybór dalszej ścieżki kształcenia. Współautorem i głównym jej koordynatorem jest Dominik Alexander Bick – kierownik działu rozwoju nauczania i uczenia się w Państwowym Instytucie Edukacji i Mediów. Przed nami wiele wyjazdów i wyzwań, ponieważ realizacja projektu przewidziana jest na 32 miesiące. Spotkanie inauguracyjne było okazją do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń i refleksji. Zainspirowało do kolejnych działań. Następnym etapem projektu będzie spotkanie ekspertów z uczniami w naszej szkole, podczas którego nauczyciele z Polski, Litwy i Niemiec będą obserwować wdrażanie koncepcji PerLen.

publikacja: 11-04-2022 , aktualizacja: 11-04-2022, autor: Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.