Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. - Józef Piłsudski

We wszystkich gminach naszego powiatu odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. To już 98 rocznica powrotu Polski na mapę Europy.

Narodowe Święto Niepodległości to szczególny czas dla nas Polaków. Możemy wtedy zastanowić się, w jaki sposób historia Polski i świata ukształtowała dzisiejszą rzeczywistość.

W Ropczycach obchody z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Organizatorem uroczystości był Samorząd Miasta i Gminy i Ropczyce. Obchody zgromadziły poczty sztandarowe, duchowieństwo, przedstawicieli władz samorządowych, delegacje instytucji, szkół, służb, zakładów pracy, związków kombatanckich, stowarzyszeń oraz mieszkańców.

Po zakończeniu nabożeństwa delegacja Samorządu Miejskiego na czele z Burmistrzem Ropczyc Bolesławem Bujakiem, delegacja Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na czele ze Starostą Witoldem Darłakiem i Przewodniczącym Rady Józefem Rojkiem, złożyły wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi poświęconymi ofiarom wojen i księdzu Jerzemu Popiełuszko, umieszczonymi na południowej stronie kościoła farnego. Dalsza część uroczystości odbyła się w rynku pod Pomnikiem Pamięci, gdzie Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, delegacje samorządów, służb mundurowych, instytucji, przedstawicieli zakładów pracy, firm i placówek oświatowych złożyli wiązanki kwiatów.

Po okolicznościowym przemówieniu Burmistrza Ropczyc, zebrani udali się do Centrum Kultury na program artystyczny. Podobny przebieg miały uroczystości zorganizowane przez Samorząd Miasta i Gminy Sędziszów Młp. Obchody uświetnił koncert Orkiestry Dętej z Rzeszowa.

publikacja: 14-11-2016 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.