"By wyrosły w nas i trwały drogowskazy pamięci - najmilsze wspomnienia"

"By wyrosły w nas i trwały drogowskazy pamięci-najmilsze wspomnienia"

 

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w sędziszowskich szkołach ponadgimnazjalnych: w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi i Zespole Szkół Technicznych miały miejsce uroczystości z okazji pożegnania uczniów klas maturalnych.Poprzedziły je Msze Święte w Kościele pw.Narodzenia NMP i w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego.
Następnie podczas części oficjalnej spotkania z absolwentami szkół, ich rodzicami najlepsi pod względem nauki, zachowania, frekwencji i najaktywniejsi w pracach społecznych otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania.Wicestarosta Powiatu Pani Bernadeta Frysztak oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Stanisław Skiba w swoich wystąpieniach podziękowali Dyrekcji Szkół, Profesorom i Wychowawcom, Rodzicom za pracę, zaangażowanie i włożony trud w edukację młodego pokolenia.Pani Wicestarosta przypomniała, że życie człowieka jest ciągłą wędrówką a do celu wiodą różne drogi. Czasem jest to twardy trakt, innym razem wąska ścieżka pełna kolein. I jeszcze zakręty, i skrzyżowania, zmuszające do wyboru właściwego szlaku.Odwołała się także do słów, które skierował do młodych ludzi Święty Jan Paweł II:
"Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz.To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam - każdy, każda."
Absolwentom szkół Wicestarosta życzyła niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, radości zasiewu i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawią swoje serce, swój umysł, swoje siły, radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

 

publikacja: 01-05-2016 , aktualizacja: 01-05-2016, autor: Wydział WOiP Krzysztof Gotkowski

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.