Przypominamy, że trwa Powiatowy Plebiscyt Sportowy

Starostwo Powiatowe w Ropczycach rozpoczęło przygotowania do przeprowadzenia Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego 2018 roku, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych.

Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Powiatu oraz wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach: Sportowiec Roku, Drużyna Roku, Talent Roku, Trener Roku oraz Działacz Sportowy Roku.

Laureaci w poszczególnych kategoriach zostaną wybrani w powszechnym głosowaniu mieszkańców za pomocą kuponów konkursowych, które ukażą się na łamach tygodnika „Reporter” w czterech kolejnych wydaniach, począwszy od 24 stycznia br.

Kupon konkursowy powinien być wypełniony wyraźnie drukowanymi literami, podpisany czytelnie i dostarczony osobiście lub przesłany pocztą tradycyjną z dopiskiem „kupon” na adres Starostwa. Istnieje również możliwość złożenia druków w Urzędzie Miejskim w Sędziszowie Młp., Urzędach Gmin w: Ostrowie, Wielopolu Skrz. i Iwierzycach.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie, gdyż wśród uczestników Plebiscytu zostanie rozlosowana nagroda. Uwaga! W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego 2018 roku odbędzie się 5 marca 2019 r., podczas V Powiatowej Gali Sportu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp.

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów w poszczególnych kategoriach:

SPORTOWIEC ROKU:

1. Wojciech Cielak - od roku "motor" napędowy Kaskady Ostrów - Kamionka w akcjach ofensywnych. W każdym meczu zaangażowany na 100 %, jest najlepszym strzelcem Kaskady w 2018r. Posiada umiejętności gry zespołowej, jak również nie boi się indywidualnych dryblingów. Jest zawodnikiem tego typu "który włoży głowę tam, gdzie inni baliby się włożyć nogę".

2. Patrycja Jakson - zawodniczka klubu Orzeł Skrzyszów, zapaśniczka. 3 miejsce  w zawodach w Potoczku 20.04, 1 miejsce w MMM Bodzentyn 30.09 oraz 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Dzierżoniów 10 - 11.11.

3. Błażej Łyszczek - zawodnik klubu KS Bystrzyca od 2017 roku, grający na pozycji „ofensywny pomocnik”.

4. Hubert  Siepierski  - wyróżniający się zawodnik drużyny MKS Błękitni Ropczyce, grający w linii pomocy, świetny drybler potrafiący nie tylko świetnie dograć do napastników, ale i sam skończyć akcje  bramką.

5. Magdalena Macios  -  jest wychowanką klubu LUKS Lubzina, reprezentantka Polski w sumo, w roku ubiegłym zdobyła brązowy medal mistrzostw świata na Tajwanie i Brązowy Medal Mistrzostw Europy. Jedna z najlepszych zawodniczek na świecie.

6. Kamil Waszczuk - wychowanek Klubu Siatkarskiego Błękitni Ropczyce, wyróżniająca się postać Ropczyckiego zespołu występujący na pozycji libero.

7. Wojciech Pietkiewicz - zawodnik pewny siebie, kreatywny potrafiący w trudnych momentach na boisku wpłynąć na drużynę swoją osobowością aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Lubiany przez drużynę, prywatnie bardzo dobry kolega.

8. Barbara Pikusa - najbardziej doświadczona zawodniczka Marby, koleżeńska i odpowiedzialna za siebie i drużynę. Jest wzorem i przykładem  dla młodszych, zdyscyplinowana, zaangażowana oraz waleczna. Cieszy się autorytetem w zespole. Kolejny sezon w Marbie.

9. Michał Bilski - z siatkówką w Sędziszowie Małopolskim związany nieprzerwanie od 2013 roku. Pochodzący z Rzeszowa przyjmujący świętował dwa awanse do II ligi z sędziszowską drużyną. Od 6 lat czołowy zawodnik i jeden z największych ‘walczaków’ na boisku.

TALENT ROKU

1. Kamil Kędzior - zawodnik Kaskady Ostrów-Kamionka drużyny młodzików, rocznik 2008, występujący również w z drużyną trampkarzy ze znakomitymi wynikami. Wyróżniający się na boisku, bardzo ambitny i waleczny. 

2.  Michał Stanek  - zawodnik LKS Olchovii Olchowa od 2018 roku, grający na pozycji „pomocnik”.

3. Adrian Gondek - podopieczny Andrzeja Jedynaka. Uczestnik zeszłorocznych Mistrzostw Świata na Tajwanie na których zdobył brązowy medal indywidualnie oraz w drużynie Mistrz Europy Juniorów. Nadzieja Polskiego Sumo.

4. Mateusz Bieniek - nadzieja Ropczyckiej piłki nożnej, szesnastoletni pomocnik , na co dzień występujący w drużynie juniorów młodszych mający za sobą debiut w drużynie seniorów.

5. Patrycja Jezuwid  - zawodniczka LUKS Syrena Gnojnica Wola podopieczna Ryszarda Prokopa, świetnie zapowiadająca się zawodniczka  zdobywczyni Vice Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski w sumo.

6. Konrad Wymysłowski - zawodnik z ogromnym potencjałem aby zostać dobrym piłkarzem, bramkarzem. Obdarzony dobrymi umiejętnościami technicznymi, dobrze zachowuje się w bramce jak również na przedpolu. Bardzo dobra gra nogami, zaangażowany i systematyczny na treningach. Na meczach skoncentrowany i zdyscyplinowany.

7. Anna Twardowska - wychowanka Marby, wyróżniająca się w zespole juniorek, mająca udane występy w I drużynie. Skromna, ambitna, koleżeńska i dobrze rokująca na przyszłość. Chętnie doskonali swój warsztat siatkarski. Jest pracowita i konsekwentna.

8. Szymon Jarząb - rocznik 2011. Od dwóch lat trenuje w szkółce Lechii Sędziszów Małopolski. Wyróżniający się i wielokrotnie nagradzany podczas turniejów.

9. Filip Drwal – ten osiemnastoletni sztangista I-szoligowej Lechii to Mistrz Polski U-15, medalista OOM, medalista i rekordzista Europy U-15. Uczeń klasy maturalnej LO w Sędziszowie. Mierzy 185(!) cm wzrostu i waży tylko 83 kg.

TRENER ROKU

1. Witold Banaś - od kilku lat trener drużyn młodzieżowych Kaskady Ostrów -Kamionka. Dzięki jego zaangażowaniu i podejściu każda z prowadzonych drużyn bardzo szybko czyniła duże postępy i odnosiła sukcesy. Bardzo lubiany przez podopiecznych. Utrzymał drużynę seniorów w klasie okręgowej, kiedy przejął obowiązki  po rezygnacji pierwszego trenera w trakcie rundy wiosennej.

2.  Oleksandr Sydorchuk - Członek Zarządu, wieloletni zaangażowany trener i działacz klubu LKS Olchovia Olchowa.

3. Andrzej Jedynak - trener LUKS Lubzina, były trener Kadry Polski, obecnie szef szkolenia Polskiego Związku Sumo. Jego podopieczni z LUKS Lubzina w roku 2018 zdobyli cztery medale Mistrzostw Świata, piętnaście medali Mistrzostw Europy i trzydzieści dwa medale Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

4. Piotr Podpora - były zawodnik a obecnie po raz drugi z powodzeniem prowadzi drugoligowych siatkarzy Błękitnych Ropczyce.

5. Grzegorz Laska - były zawodnik MKS Błękitni Ropczyce, obecnie trener juniorów młodszych występujących w podkarpackiej lidze wojewódzkiej,  jego podopieczni zasilają I zespół seniorów.

6. Rafał Siedlecki – trener drużyny juniorów młodszych  Uczniowskiego Klubu Sportowego Płomień Zagorzyce. Związany z pracą na rzecz rozwoju lokalnego sportu, trener, animator sportu na sędziszowskim orliku, organizator i sędzia zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży. Od 2006 roku związany z UKS Płomień Zagorzyce. Prowadząc drużynę seniorską wywalczył z nią awans z B do A klasy. Od 2010 roku pracuje nieprzerwanie z miejscową młodzieżą, prowadząc drużynę juniorów młodszych, którzy z powodzeniem zasilają szeregi seniorów.

7. Tomasz Józefacki - były zawodnik m.in Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 2011 roku. Grający trener PZL Sędziszów od roku 2017. Ze sędziszowską drużyną zdobył mistrzostwo III ligi i w znakomitym stylu uzyskał awans do II ligi w 2018 roku.

8. Mateusz Błachowicz - od 40 lat trener I-szo ligowej LECHII. Jego podopieczni zdobyli prawie 100 medali na Mistrzostwach Polski i Europy. W działaniu obok trenowania to: Prezes Podkarpackiej Federacji Sportu, Członek Rady Trenerów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów oraz  Członek Polskiej Federacji Sportu. Organizował Światowe Igrzyska Polonijne i Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych.

DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU

1. Bogusław Plezia - członek zarządu klubu Kaskada Ostrów-Kamionka. Sumienny, zaangażowany, cieszący się dużym zaufaniem. Człowiek, na którego zawsze można liczyć. Chętnie poświęca swój prywatny czas na prace związane z działalnością klubu.

2. Robert Proczek - skromny, cichy, wieloletni wolontariusz, duchowy opiekun drużyny KS Victoria Ocieka, zawsze otwarty na dialog, dzięki jego zaangażowaniu drużyna miała oparcie w trudnych momentach w walce o historyczny awans do klasy okręgowej.

3. Krzysztof Fąfara - założyciel, Prezes Klubu i jednocześnie trener KS Bystrzyca, grającego od 2017 w grupie B Dębica.

4. Przemysław Kulig - od wielu lat związany z klubem MKS Błękitni Ropczyce , działacz, obecnie kierownik i vice-Prezes  klubu.

5. Krzysztof Waszczuk - od kilku lat stojący za sterami Klubu Siatkarskiego Błękitni Ropczyce.

6. Adam Stec - buły zawodnik i Działacz, obecnie Prezes Klubu LKS INTER Gnojnica obchodzącego w ubiegłym roku jubileusz 70-lecia działalności.

7. Waldemar Galas – wiceprezes LKS ,, Pogórze ,, Wielopole Skrzyńskie od spraw organizacyjnych. Entuzjasta i pasjonat sportu, społecznik. Od wielu lat sportowy kierownik wszystkich grup piłkarskich działających w Pogórzu. Swoim autorytetem oraz nietuzinkowym poczuciem humoru buduje pozytywną atmosferę w drużynach którymi kieruje. Organizator życia sportowego na terenie Gminny Wielopole Skrzyńskie. Zaangażowany w budowę świadomości sportowej na terenie wielopolszczyzny. Osoba jego pokroju stanowi o fakcie, że sport na wsi może mieć racje bytu, a młode pokolenie alternatywę spędzania czasu wolnego z dala od nałogów i patologii.

8. Andrzej Szczypek - współzałożyciel klubu Marba. Solidny i odpowiedzialny. Aktywny i niestrudzony w poszukiwaniu sponsorów. Mocno oddany i zaangażowany w prawidłowe funkcjonowanie klubu. Umiejący stworzyć przyjazną atmosferę i relację.

9. Marek Bączkowski - prezes Klubu UKS „ Płomień” Zagorzyce , emerytowany strażak zawodowy. Współzałożycie i prezes UKS „ Płomień Zagorzyce” od 2002 roku. W wieloletniej historii klubu można wyliczyć wiele sukcesów drużyn zarówno drużyny juniorów jak i seniorów, w ostatnim sezonie drużyna seniorów uzyskała po raz drugi awans do klasy okręgowej PPN Dębica. W chwili obecnej trwa budowa budynku szatniowo - sanitarnego na stadionie ukończono już prace nad siłownią plenerową z placem zabaw dla dzieci. Klub od wielu lat regularnie zgłasza do rozgrywek dwie drużynę seniorów i juniorów młodszych. Większość zawodników to mieszkańcy Zagorzyc.

10. Marek Flis - jeden z założycieli drużyny UKS Tęcza Sędziszów Małopolski. Wieloletni prezes i działacz. Związany z siatkówką w Sędziszowie od 15 lat. W 2018 roku, pod jego przewodnictwem, sędziszowianie po raz drugi w historii uzyskali awans do II ligi siatkówki mężczyzn.

DRUŻYNA ROKU

1. KS Victoria Ocieka - rok założenia 2001. Od początku istnienia zespół oparty na miejscowych zawodnikach co w 2018r. ku zaskoczeniu środowiska piłkarskiego zaowocowało historycznym sukcesem jakim jest awans drużyny seniorów do klasy okręgowej.

2. KS Bystrzyca - Klub Sportowy KS Bystrzyca powstał na początku 2017 roku. Obecnie prowadzi rozgrywki  w grupie B Dębica, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje II miejsce w grupie.

3. MKS Błękitni Ropczyce - od kilku lat zespół występujący w IV lidze jedyny przedstawiciel  z terenu powiatu grający w rozgrywkach wojewódzkich. Klub szkolący około 100 adeptów piłki nożnej.

4. KS Błękitni Ropczyce - Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce od wielu lat występuje na drugoligowych parkietach, opierając swój zespół na wychowankach, z powodzeniem szkoląc młodych adeptów siatkówki

5. LUKS Lubzina -  Drużyna Andrzeja Jedynaka jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce, zdobywała liczne medale mistrzostw Polski. W systemie sportu młodzieżowego od trzech lat najlepsza drużyna w Gminie, Powiecie i Województwie.

6. LKS ,, Pogórze ,, Wielopole Skrzyńskie – drużyna młodzików - najmłodsza drużyna piłkarska w klubie piłkarskim z Wielopola Skrzyńskiego. Większość zawodników to dzieci w wieku 10-12 lat trenujący od dwóch lat piłkę nożną. Drużyna ta startuje w rozgrywkach młodzików prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Dębicy oraz bierze udział w innych okazjonalnych turniejach piłkarskich. Mimo młodego wieku zawodnicy tej drużyny cechują się dużym zaangażowaniem w podejściu do swoich obowiązków treningowych oraz meczy.

7. Marba Sędziszów Małopolski - Klub powstał w 2013 roku. W sezonie 2016/2017 zespół po zaciętym turnieju w Stargardzie Szczecińskim awansował do II ligi kobiet. Obecnie klub prowadzi zespół seniorek oraz grupę juniorek.

8. PZL Sędziszów - drużyna powstała w 2004 roku pod nazwą UKS Tęcza Sędziszów Małopolski. W 2015 roku po raz pierwszy uzyskała awans do II ligi. Po dwóch sezonach na szczeblu centralnym zespół spadł z rozgrywek, lecz sezon 2017/2018 był niezwykle udany. Mistrzostwo Podkarpacia oraz komplet wygranych meczów w turnieju półfinałowym i finałowym - o awans, pozwolił w świetnym stylu powrócić na drugoligowe parkiety.

9. Lechia Sędziszów Małopolski – klub z ponad 100-letnią tradycją, obecnie w klubie trenuje ponad 200 zawodników w sekcji piłki nożnej i podnoszenia ciężarów.

publikacja: 24-01-2019 , aktualizacja: 07-02-2019, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.