Dni otwarte w szkołach powiatowych

30 marca 2017 roku przyszli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną placówek oświatowych. Dni „drzwi otwartych” w szkołach Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego dały szansę dotarcia z ofertą do szerokiego grona młodzieży. Zainteresowani mogli zgromadzić cenne informacje, dzięki którym wybiorą odpowiednią dla siebie ofertę.

W tegorocznej ofercie pojawia się wiele ciekawych propozycji i atrakcyjnych kierunków nauczania w takich szkołach, jak: Zespół Szkół w Ropczycach, Zespół Szkół Agro-Technicznych, Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach.

Dni Otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego to impreza mająca już swoją wieloletnią tradycję. Od kilku lat przeprowadzana odrębnie w poszczególnych szkołach, ma zachęcić do edukacji w powiatowych placówkach oraz pomóc w wyborze przyszłego zawodu młodym gimnazjalistom.

30 marca br. w ramach „dni otwartych” w Liceum Ogólnokształcącym w Ropczycach Starosta Powiatu Witold Darłak uczestniczył w rozdaniu nagród finalistom III Powiatowego Konkursu Matematycznego im. prof. Stanisława Viscardiego VISCARDIUS. Wzięło w nim udział 23 uczestników z 9 gimnazjów. I miejsce zajął Szymon Sulisz, uczeń III klasy Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Brzeźnicy. Na drugim miejscu  uplasował się Michał Dąbrowski, uczeń III klasy Gimnazjum w Lubzinie. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Sabina Mazek, uczennica klasy III Gimnazjum im. por. Karola Chmiela w Zagorzycach Górnych oraz Jędrzej Sieroń, uczeń II klasy Gimnazjum nr 1 w Ropczycach.

Patronatem honorowym konkurs objęli: Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego,  Bernadeta Frysztak – Wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz Bolesław Bujak - Burmistrz Miasta i Gminy Ropczyce.

publikacja: 31-03-2017 , aktualizacja: 31-03-2017, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.