„WĘDRÓWKA Z LEGENDĄ PRZEZ ZIEMIĘ ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKĄ" - ogłoszenie wyników konkursu

17 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej odbył się uroczysty finał i rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pt. „Wędrówka z Legendą przez Ziemię Ropczycko-Sędziszowską”, zorganizowanego przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Ropczycach. W konkursie wzięło udział  łącznie 56 uczniów z 16 szkół z terenu powiatu, w tym 12 szkół podstawowych i 4 szkół ponadpodstawowych. Komisja konkursowa w składzie: Pani Bernadeta Frysztak jako przewodnicząca, Pani Sylwia Panek z Zespołu Szkół Agro-Technicznych i Pani Agnieszka Ochał z Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej wyłoniła najlepsze prace. Pierwsze miejsce zostało przyznane 5 uczniom: Filipowi Malikowi z VI klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim, Zuzannie Iskrzyckiej z VI klasy Szkoły Podstawowej w Boreczku, Justynie Kopali z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, Bartłomiejowi Charchutowi z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Gliniku, Marcinowi Tokarzowi ze Szkoły Branżowej W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ropczycach. Drugie miejsce zajęli uczniowie: Nikola Rojek z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Gnojnicy Dolnej, Amelia Bobulska z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, Franciszek Polański z VII klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, Nikola Ochał z V klasy Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych, Kinga Ochał z VI klasy Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych, Andżelika Mazur z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach. Trzecie miejsce zajęli uczniowie: Ksenia Białek z VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim, Marcel Bobulski z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, Izabela Królikowska z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, Aleksandra Sado z VIII klasy Szkoły Podstawowej w Boreczku.

Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kłósek (SP w Gnojnicy Dolnej), Izabela Przypek (SP w Boreczku), Maria Koziara (SP nr 3 w Sędziszowie Młp.), Andżelika Totoń (SP w Zagorzycach Górnych), Gabriela Pazdan (SP w Zagorzycach Górnych), Emilia Tabasz (SP w Brzezinach), Piotr Król (SP nr 2 w Sędziszowie Młp.), Izabela Kontrabecka (Liceum Ogólnokształcące w Ropczycach), Mateusz Majka (Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.).

Wszystkim laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu wręczone zostały nagrody, pamiątkowe dyplomy i upominki.  Fundatorami nagród byli: Powiat Ropczycko-Sędziszowski, Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Pan Bogusław Kmieć, Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Firma Mazak, Cukromix BIS Sp. z o.o., ANKO Hurtownia Art. Spożywczych oraz Produkcja Usługi Handel-Stanisław Rymut.

Podczas gali finałowej oprócz ogłoszenia laureatów konkursu pięknie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej w specjalnie przygotowanym programie artystycznym pn. „Na początku było słowo…”.

publikacja: 20-12-2021 , autor: Wydział Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.