Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim mają nowy budynek

12 września  2018 r. nastąpiło poświęcenie i uroczyste otwarcie rozbudowanego i przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku, w którym mieszczą się Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Realizacja tego przedsięwzięcia była jak najbardziej właściwa, gdyż dotychczas podopieczni WTZ byli rozdzieleni między dwa oddzielne budynki.

W nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie znajduje się 6 pracowni, w których podopieczni zdobywają i rozwijają swoje umiejętności, obejmujące czynności związane z życiem codziennym oraz zaradnością osobistą. Podczas zajęć wykorzystywane są różne techniki terapii zajęciowej. Dzięki tym programom uczestnicy otrzymują wsparcie w przygotowaniu do życia w środowisku społecznym, komunikowaniu się, rozwijaniu umiejętności niezbędnych w samodzielnym życiu, a przede wszystkim w spotkaniach z drugim człowiekiem oraz odkrywaniu na nowo siebie i innych. Wyposażona w najnowszy sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny placówka WTZ posiada także grotę solankową, w której podopieczni mogą odpocząć i zrelaksować się. Obecnie na zajęcia uczęszcza 30 osób, ale planowane jest objęcie opieką kolejnych 10 podopiecznych.

Uroczystości otwarcia zainaugurowane zostały Mszą Świętą Polową pod przewodnictwem Ordynariusza Rzeszowskiego Księdza Biskupa Jana Wątroby, który dokonał poświęcenia nowego budynku.

Spotkanie uświetnili sami uczestnicy warsztatów, którzy montażem słowno-muzycznym podziękowali za piękny i przestrzenny budynek, gdzie spotykają swoich przyjaciół i mają możliwość samorealizacji oraz pracy w wysokim standardzie.

Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego  reprezentowała Bernadeta Frysztak – Wicestarosta Powiatu.

publikacja: 13-09-2018 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.