Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach

W dniu 27 lutego 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego st. bryg. Jacka Roga, który oficjalnie przeszedł na emeryturę. Stanowisko dowódcy jednostki piastował od 1 kwietnia 2009 roku.

Przez cały okres służby w strukturach pożarniczych wykazywał pełną gotowość do pracy, profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych zadań i sumienność w realizacji obowiązków służbowych, ciesząc się przy tym ogromnym poważaniem, zaufaniem oraz uznaniem zarówno wśród przełożonych, podwładnych jak i strażaków ochotników.

Od zaproszonych gości i współpracowników były podziękowania za oddanie i poświęcenie w działaniu dla dobra społeczeństwa i życzenia spełnienia planów w życiu osobistym. Komendant podczas uroczystości podziękował za wspólną służbę i podkreślił, że mimo wielu trudów, praca w mundurze była zaszczytem i przyjemnością.

W uroczystym apelu z okazji zdania obowiązków uczestniczyła m.in. kadra kierownicza jednostki, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych i instytucji współpracujących ze Strażą, a także strażacy i pracownicy cywilni Komendy.  Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali: Pan Józef Rojek – Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Witold Darłak – Starosta Powiatu oraz Pan Andrzej Bączkowski – Etatowy Członek Zarządu.

Słowa uznania i podziękowania za dobrą oraz efektywną współpracę do Komendanta skierowano również 25 lutego, podczas Sesji Rady Powiatu.

Pożegnanie się z mundurem i odejście na emeryturę tak doświadczonego i szanowanego funkcjonariusza było ogromnym przeżyciem dla niego samego ale również dla osób, z którymi przez te wszystkie lata współpracował.

publikacja: 28-02-2019 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.