Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Listopad to dla Polaków miesiąc szczególny. 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, czcimy tych, którzy odeszli już od nas. Pamiętamy także o tych, którzy odeszli walcząc o wartość najcenniejszą w życiu każdego Polaka – o wolność.
Listopad to także miesiąc, kiedy obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości.
97 lat temu, po ponad stu latach pod zaborami, Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Jest to dzień zadumy i refleksji, ale zarazem dzień radości i wolności.
Polska przechodziła różne koleje losu. Okresy potęgi i wielkości, przeplatane wojnami, niewolą. Poświęcenie i miłość do Ojczyzny uczyniły nas narodem, który posyłał na śmierć swych najlepszych synów w imię niezależności Polski.
11 listopada br. przedstawiciele Samorządu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości, które poprzedziły Msze Św. w intencji ojczyzny.
W uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Ropczyce wzięły udział poczty sztandarowe, delegacje szkół, organizacji i instytucji, przedstawiciele władz państwowych na czele z Posłem na Sejm RP Kazimierzem Moskalem, powiatowych na czele z Przewodniczącym Rady Józefem Rojkiem oraz Starostą Powiatu Witoldem Darłakiem.
Z kolei w uroczystych obchodach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowały Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak, Członek Zarządu Powiatu Dorota Sędłak oraz radni powiatowi.
Zaproszone delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, czcząc pamięć poległych.
Całość uświetniły montaże słowno-muzyczne o tematyce patriotycznej.
Aby człowiek wiedział dokąd zmierza musi wiedzieć skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.
11 listopada, to dla każdego kto czuje się Polakiem, dzień dumy narodowej, a także czas wspominania tych, dzięki którym każdy z nas żyje dziś w wolnym i niepodległym państwie polskim.

Zdjęcia z uroczystych obchodów Święta Niepodległości w Sędziszowie Młp. zostały zamieszczone dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Sędziszowie Młp.

publikacja: 12-11-2015 , aktualizacja: 12-11-2015, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.