Aktywne wakacje w „Naszej Bazie”!

Powiat Ropczycko-Sędziszowski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach realizuje projekt Wsparcie działalności Placówki Wsparcia Dziennego „Nasza Baza” w Ropczycach. Dzięki środkom pozyskanym z funduszy Unii Europejskiej dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego w Ropczycach zorganizowany został atrakcyjny i bezpieczny wakacyjny wypoczynek. Dzieci zapewniony miały bezpłatny dowóz do Placówki i z powrotem, posiłek regeneracyjny i napoje oraz zajęcia wychowawcze i edukacyjne codziennie w godzinach od 9.00 do 14.00.

Piękna lipcowa pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Na nowoczesnych boiskach sportowych przy Zespole Szkół im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach odbywały się zabawy sportowe, urozmaicone zakupionym do Placówki sprzętem: piłkami, zestawem do unihokeja, rolkami, hulajnogami, deskorolkami i innymi. Nabyte rowery i kaski umożliwiły wyjazdy na wycieczki po najbliższej okolicy.

W czasie upałów podopieczni Placówki skorzystali z krytej pływalni w Kolbuszowej, AquaParku w Dębicy oraz Parku Wodnego w Krakowie z licznymi zjeżdżalniami, wodnym placem zabaw, „rwącą rzeką” i innymi atrakcjami.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył uczestnikom wyjazd na seans filmowy do kina w Rzeszowie oraz na tor kartingowy, gdzie każdy miał możliwość przejechać się gokartem.

Wakacje to najlepszy czas na turystykę i kontakt z przyrodą. Dzieci i młodzież z „Naszej Bazy” wzięły udział w krótkiej wycieczce po bliższej okolicy – do Rezerwatu Prządki i ruin zamku Kamieniec oraz całodziennej wyprawie do Ojcowskiego Parku Narodowego. W programie wycieczki oprócz spaceru z przewodnikiem pomiędzy pięknymi ojcowskimi skałami było zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej oraz zajęcia linowe, połączone ze wspinaczką po prawdziwej skale, na drabince speleo i emocjonującym zjazdem tyrolką.

Z wakacyjnych atrakcji skorzystało w tym roku 37 dzieci – mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego – uczestników projektu Wsparcie działalności Placówki Wsparcia Dziennego „Nasza Baza” w Ropczycach. Projekt dofinansowany jest ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie 8.4 Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

 

 

publikacja: 19-08-2020 , aktualizacja: 02-09-2020, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.