WARSZTATY ATRYSTYCZNE

W listopadzie bieżącego roku, jak rok rocznie już od kilku lat, Międzyszkolna Bursa w Ropczycach rozpoczęła cykl warsztatów rękodzieła artystycznego, podczas których przygotowane zostaną świąteczne ozdoby. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Starostę Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Pana Witolda Darłaka.
Celem imprezy jest integrowanie dzieci i młodzieży szkół i placówek działających na terenie naszego Powiatu.
Pierwsze spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku, w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ropczycach. Zajęcia warsztatowe poprowadziła Pani Izabela Pawłowska – wychowawca w Bursie. Wychowankowie Bursy oraz młodzież niepełnosprawna uczęszczająca na zajęcia WTZ wykonali piękne aniołki z papieru, które trafią na choinkę w siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ropczycach. Każdy aniołek był inny, zważywszy na to, że niektórzy podopieczni mieli trudności przy wykonywaniu prac manualnych. Młodzież wykonała kawał dobrej roboty dobrze się przy tym bawiąc i żartując.
Drugie spotkanie odbyło się w siedzibie Międzyszkolnej Bursy 30 listopada 2017 r.
uczestniczyli w nim uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach oraz po raz kolejny – uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ropczycach.
Młodzież, pod przewodnictwem Pani Izabeli Pawłowskiej i przy wsparciu swoich opiekunów przygotowała piękne aniołki z koralików, wymagające dużej precyzyjności w pracy oraz ozdobili żelowymi malunkami choinkowe bombki.
Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny towarzyszyła nam pozytywna atmosfera oraz świąteczny nastrój i mamy nadzieję, że będzie tak podczas kolejnych trzech planowanych spotkań.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy młodzieży biorącej udział w warsztatach za zaangażowanie, a Panu Staroście – za wsparcie naszych działań.

Zachęcamy też do odwiedzenia Naszej placówki i zapoznania się jej ofertą. W Międzyszkolnej Bursie w Ropczycach mogą bowiem mieszkać uczniowie uczący się poza miejscem stałego zamieszkania, w szkołach podstawowych (klasy VII i VIII), gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych, w wieku do 24 lat.


Serdecznie zapraszamy!!!!


Anna Górka
Izabela Pawłowska

publikacja: 01-12-2017 , aktualizacja: 01-12-2017, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.