WICEMINISTER BOJANOWSKA ODWIEDZIŁA NASZ POWIAT

26 września 2018 r. Powiat Ropczycko-Sędziszowski odwiedziła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Bojanowska, która w resorcie odpowiada za politykę senioralną oraz pomoc społeczną. Pani Wiceminister towarzyszyła Pani Profesor Józefa Hrynkiewicz - Poseł na Sejm RP, a także dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie - Małgorzata Dankowska.

Wizyta w naszym powiecie była jednym z kilkunastu wydarzeń jakie zorganizowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z okazji100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz przypadającego w tym roku jubileuszu stulecia istnienia polskiej polityki społecznej. Pierwszym, zaaranżowanym  25 września w Rzeszowie , była konferencja regionalna pn. „Przeszłość - Teraźniejszość – Przyszłość”, w której wystąpiła Wicestarosta Powiatu – Bernadeta Frysztak.

Celem tego cyklu wydarzeń jest ukazanie roli i rangi polityki społecznej, jako dziedziny aktywności państwa i jego instytucji.

W planie ministerialnej wizyty po naszym powiecie znalazły się krótkie pobyty w powiatowych placówkach świadczących usługi z zakresu pomocy społecznej.

Doskonałą okazją do poznania środowisk osób z niepełnosprawnościami oraz ich  potrzeb i problemów były spotkania w : Środowiskowym Domu Samopomocy w Wiercanach, Mieszkaniu Treningowym Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Sędziszowie Małopolskim, Domu Pomocy Społecznej w Rudzie, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Przedszkolu „Promyk” w Ropczycach oraz Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie.

Podczas spotkań Pani Wiceminister miała okazję zapoznania się nie tylko z ośrodkami, ale i ich mieszkańcami oraz pracownikami jednostek.

Obok merytorycznych dyskusji i zapoznania się ze strukturą odwiedzanych placówek, Goście mogli podziwiać widoki lokalnego krajobrazu, zapoznać się z historią i tradycją tego regionu.

publikacja: 28-09-2018 , aktualizacja: 28-09-2018, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.