Jak dobrze, że już wakacje…

W piątek 24 czerwca uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ropczycach pożegnali rok szkolny 2015/2016. Uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele zebrali się w kościele parafialnym na uroczystej mszy świętej. Dziękczynną  Eucharystię sprawował ksiądz Artur Michalski. Nasi uczniowie posługiwali jako ministranci, lektorzy, zaśpiewali psalm, przynieśli dary ofiarne oraz w modlitwie wiernych podziękowali za dobro jakiego doświadczyli w minionym roku szkolnym. Następnie wszyscy przeszli do szkoły, by w tym pięknym i słonecznym dniu podsumować dziesięć miesięcy pracy i nauki. Uczniowie klas kończących przygotowali krótki program artystyczny. Wszystkich za serce ujęła interpretacja piosenki Ryszarda Rynkowskiego „ Wznięś serce nad zło” w wykonaniu Filipa tegorocznego absolwenta. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Dziesięcioro uczniów ukończyło naszą szkołę. Zatańczył również szkolny zespół taneczny „Twister”.

Głos zabrali zaproszeni goście Pani Wicestarosta Bernadeta Frysztak, Pan Stanisław Skiba Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, ks. Artur Michalski oraz Pan Władysław Antos Prezes Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Sędziszowie Młp.

W kolejnej części uroczystości Panie dyrektor Marzena Jakubek i Hanna Wszołek wręczyły nagrody i  dyplomy wyróżniającym się uczniom a także listy gratulacyjne ich Rodzicom. Po kolei na środku sali pojawiali się wraz z wychowawcami uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, mieli wysoką frekwencję, osiągnięcia w pracy społecznej, czy w różnego rodzaju zawodach i konkursach.

Na zakończenie tej części akademii Pani dyrektor Marzena Jakubek podsumowała mijający rok szkolny i złożyła gratulacje rodzicom, uczniom i nauczycielom, życząc równocześnie wszystkim zasłużonych, bezpiecznych i udanych wakacji.

                                                    Nauczycielki SOSW w Ropczycach

                                                    Urszula Lewandowska – Grędys

                                                    Katarzyna Gierlach

publikacja: 28-06-2016 , aktualizacja: 28-06-2016, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.