Młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. 16 października obejrzała spektakl pod tytułem "Mur" w wykonaniu uczniów gimnazjum nr 8 z Rzeszowa, przedstawiony na scenie MGOK w Sędziszowie Młp. . Inscenizacja jest finałem projektu, w czasie którego odbyły się warsztaty na temat przemian społeczno - politycznych, które doprowadziły do powstania i upadku muru berlińskiego. Młodzi aktorzy i wokaliści przypominają w spektaklu niezwykle istotne dla narodu polskiego wydarzenia historyczne: konferencję w Jałcie, manifestacje stoczniowców w 1970 roku, powstanie Solidarności i zburzenie muru w 1989 roku. Spektakl powstał we współpracy z Fundacją Schumana.
Gimnazjum nr 8 wystąpiło gościnnie na zaproszenie Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Słowa wielkiego uznania dla idei spektaklu oraz wyrazy podziękowania dla uczniów, nauczycieli i dyrekcji gimnazjum z Rzeszowa wyrazili: wicestarosta Bernadeta Frysztak oraz dyrektor Stanisław Skiba.
Inscenizacja „Mur” połączona została z wystawą „35 lat NSZZ Solidarności”. Fotografie, ulotki, materiały okolicznościowe i informacyjne, dokumenty archiwalne. To tylko niektóre z eksponatów wystawy. Wszystkie stanowią bazę wspomnień z działalności NSZZ Solidarność. Wystawa skierowana jest do tych, którzy tworzyli niezależny związek, ale i do tych, którzy jego historię poznawali tylko z książek. W tym roku mija 35 lat od powstania Solidarności - ogólnopolskiego, niezależnego związku zawodowego, który na stałe wpisał się w kształtowanie historii suwerennej i niezależnej Polski.