Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 , 16-22 listopada

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2015 , 16-22 listopada

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki. Global Entrepreneurship Week to więcej niż jeden tydzień w roku! To ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Wydarzenia, które organizują obejmują takie tematy, jak:

formalnoprawne aspekty zakładania działalności gospodarczej
pozyskiwanie środków finansowych na rozwój swojej działalności (środki unijne, aniołowie biznesu, venture capital i inne)
zarządzanie przedsiębiorstwem
tworzenie identyfikacji wizualnej własnej firmy • prawo podatkowe
współpraca nauki i biznesu
kształtowanie umiejętności miękkich
tworzenie własnej marki
rozwój osobisty
doradztwo zawodowe
… i wiele, wiele innych.
W międzyczasie zapraszamy do śledzenia działu aktualności, na oficjalnej stronie Fundacji www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, na której Państwo będą mogli dowiedzieć się więcej o tym światowym evencie. Ponadto na tej stronie będziecie Państwo rejestrować własne wydarzenia, zapisywać się jako partnerzy, patroni;
oraz strony Koordynatora - Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. www.tarr.pl oraz na facebook Agencji.

Wszelkie pytania, wątpliwości oraz pomoc w organizacji poszczególnych wydarzeń w województwie podkarpackim , udzieli Państwu Koordynator tj. Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Kontakt z Koordynatorem:
tel/fax: 15 822 00 22
e-mail: sekretariat@tarr.pl


Wszystko to już w listopadzie!
Serdecznie zapraszamy!

publikacja: 21-09-2015 , aktualizacja: 21-09-2015, autor: Barbara Jemioło-Róg

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.