Za makulaturę wybudują studnie w Afryce

Powiat Ropczycko-Sędziszowski włączył się do prowadzonej na Podkarpaciu przez przeworskich wolontariuszy akcji zbiórki makulatury, z której dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Afryce.
Codziennie na placu parkingowym przy budynku Starostwa Powiatowego w Ropczycach na ul. Konopnickiej 5 czynny będzie punkt zbiórki w dostosowanym do tego celu i oznakowanym kontenerze. Pozyskane ze sprzedaży makulatury środki finansowe organizatorzy przekażą polskim misjonarzom na budowę kolejnych tak potrzebnych dla Afrykańczyków studni.
Mieszkańcy wielu wiosek cierpią na brak wody. Starają się o nią już od kilku lat. Zbiórka ma na celu pomoc mieszkańcom, którzy na co dzień przemierzają duże odległości, by zdobyć wodę zdatną do picia. Do najbliższej studni mają niejednokrotnie kilka kilometrów.
Akcja została zapoczątkowana w 2012 roku, kiedy to Grupa Charytatywna przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku odpowiedziała na apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Do tej pory zebrano 1100 ton makulatury, a z pieniędzy ze sprzedaży wybudowano 14 studni głębinowych w czterech krajach Afryki: Sudanie Południowym, Zambii, Madagaskarze oraz Czadzie. Obecnie trwa budowa Wieży Ciśnień w Kamerunie.
Zachęcamy wszystkich wrażliwych i chętnych do udziału w tym przedsięwzięciu. Nigdy pomoc potrzebującym nie była tak łatwa – wystarczy przynieść niepotrzebną makulaturę.
Można złożyć każdy rodzaj makulatury. Kontener będzie na bieżąco oczyszczany, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z akcji.
Głównym koordynatorem akcji „Makulatura na Misje” jest Pan Ryszard Łuczyk z Grupy Charytatywnej przy Sanktuarium Bożego Grobu w Przeworsku, natomiast na naszym terenie zbiórkę zainicjował Pan Jan Rydzik – Radny Rady Miejskiej w Ropczycach.

publikacja: 01-08-2017 , aktualizacja: 01-08-2017, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.