Plebiscyt Sportowy Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

Plebiscyt Sportowy Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego

 

Starostwo Powiatowe w Ropczycach rozpoczęło przygotowania do przeprowadzenia Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego 2016 roku, który mamy nadzieję wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych.

Celem Plebiscytu jest promowanie idei sportu wśród mieszkańców Powiatu oraz wyłonienie zwycięzców w następujących kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Drużyna Roku, Nadzieja Sportowa Roku, Trener Roku oraz Działacz Roku.

Laureaci w poszczególnych kategoriach zostaną wybrani w powszechnym głosowaniu mieszkańców za pomocą kuponów konkursowych, które ukażą się na łamach tygodnika „Reporter” w trzech kolejnych wydaniach, począwszy od 8 grudnia br.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego 2016 roku odbędzie się 20 stycznia 2017 r., podczas Gali Sportu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Młp.

Poniżej przedstawiamy sylwetki kandydatów w poszczególnych kategoriach:

 

NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU:

 

 1.Agata Zaweracz -  I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 53 kg , które odbyły się w Mroczy w dniu 01-03.07.2016 r. wynikiem 65 kg w rwaniu i 84 kg w podrzucie, a w dwuboju zgromadziła 149 kg i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorek.

 2.Magdalena Pasko - Zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów  w kategorii do 75 kg, które odbyły się w Mroczy w dniu 02.07.2016 r.

 3.Dariusz Januś - X miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów  kategorii do 69 kg, które odbyły się w Tbilisi (Gruzja) w dniach 23.06.-02.07.2016 r. Zajęcie III miejsca w mistrzostwach Polski juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 69 kg, które odbyły się w Nidzicy w dniu 23.04.2016 r.

4.Dominika Najmrocka - przyjmująca Marby Sędziszów Młp., najlepiej punktująca.

5.Andrij Khoptovyj – lat 24, czołowy piłkarz Olchovia Olchowa

6.Sebastian Szeliga – lat 26 piłkarz Olimpia Nockowa

7.Marcin Wojnarowski - urodzony w 1995r. Od kilku sezonów podstawowy zawodnik zespołu seniorów Ludowego Klubu Sportowego „POGÓRZE” w Wielopolu Skrzyńskim.

8. Paweł Pieprzak – sześciokrotny medalista ME w grupie młodzieżowców i seniorów. Dwukrotny mistrz Europy seniorów w roku 2013 i 2014.Aktualny mistrz Polski i brązowy medalista ME. Seniorów. Nauczyciel wychowania fizycznego w S.P. Szkodna. Od początku kariery zawodnik LUKS „Syrena” Gnojnica Wola.

9.Rafał Głodek – jeden z najbardziej utytułowanych zawodników sumo w LUKS Lubzina oraz w kraju. Jest członkiem kadry Narodowej w Grupie Młodzieżowców i Seniorów. W wieku 18 lat został Mistrzem Polski w grupie juniorów, młodzieżowców i wicemistrzem w grupie seniorów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy oraz Polski w grupie juniorów, młodzieżowców  i seniorów. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów z 2013 r. (najlepszy wynik w powiecie  w ostatnich latach). W roku 2016 zdobył  w grupie seniorów złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski.  W grupie młodzieżowców wywalczył na Mistrzostwach Europy brązowy medal. Jest jedynym  z naszego powiatu zawodnikiem w grupie seniorów objętym centralnymi przygotowaniami do Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich - World Games 2017, które odbędą się  w lipcu 2017 roku we Wrocławiu.

10.Mariusz Wiktor - 27-letni zawodnik reprezentujący barwy Błękitnych Ropczyce, występował w takich klubach jak Resovia Rzeszów, Orzeł Przeworsk, Rzemieślnik Pilzno, Pogórze Wielopole Skrzyńskie, a ostatnio w Wisłoku Wiśniowa.

 

 

DRUŻYNA ROKU:

 

1.UKS Marba Sędziszów Młp. - UKS Marba Sędziszów Małopolski, to klub siatkówki żeńskiej posiadający sekcję juniorek oraz seniorek. Trenerem jest grająca zawodniczka Magdalena Mokrzycka. Osiągnięcia: Zdobycie Mistrzostwa III Ligi podkarpackiej Siatkówki Kobiet w sezonie 2015/2016 w  finałowym turnieju odbywającym się w dniach 13-15 maja br. w Stargardzie Szczecińskim siatkarki sędziszowskiej Marby wywalczyły miejsce w II lidze.

2. Juniorzy Lechia Sędziszów Młp. - Czołowa drużyna II ligi podkarpackiej podokręg Dębica

3. UKS Płomień Zagorzyce - Awans do klasy okręgowej PZPN wywalczony w sezonie 2015/2016

4. LKS Gród Będziemyśl - Awans do A klasy podokręg Dębica wywalczony po sezonie 2015/2016

5. Olchovia Olchowa – Drużyna piłkarska występująca w A klasie Grupy Dębickiej I, drugie miejsce po rundzie jesiennej.

6.  Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Drużyna juniorów młodszych Ludowego Klubu Sportowego „POGÓRZE” w Wielopolu Skrzyńskim w zakończonym sezonie piłkarskim 2015/2016 w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów młodszych Podokręgu piłki Nożnej w Dębicy zajęła 4 miejsce z dorobkiem 47 pkt.
W obecnym sezonie 2016/2017 po rundzie jesiennej w stawce 10 drużyn klasy okręgowej Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy zespół juniorów młodszych z Wielopola zajmuje 1 miejsce z dorobkiem 24 punktów. Obecna grupa zawodników prezentowała się w roku 2016 bardzo dobrze. Zawodnicy systematycznie trenowali co przełożyło się na wyniki osiągane na boisku. Postęp umiejętności piłkarskich pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne lata gry tych młodych chłopców.

7.  Juniorzy Starsi MKS Błękitni Ropczyce - Klub MKS Błękitni Ropczyce juniorów starszych, który obecnie występuje w najwyższej  wojewódzkiej klasie rozgrywkowej Podkarpackiej I lidze Juniorów Starszych. Obecnie po rundzie jesiennej juniorzy zajmują wysokie 5 miejsce ,wyprzedzają o wiele większe ośrodki sportowe jak Sanok, Przemyśl, Jasło, Boguchwała czy Dębica. Juniorzy starsi Błękitnych Ropczyce są najwyżej sklasyfikowana drużyną młodzieżową w Powiecie Ropczycko -Sędziszowskim. Trenerem drużyny jest Grzegorz Laska. W drużynie z Ropczyc występują nie tylko utalentowani chłopcy z Ropczyc , ale i z okolic jak Kamionka, Krzywa, Boreczek, Ostrów, Wielopole, Glinik, Broniszów, Łączki Kucharskie, Gnojnica i wielu innych miejscowości.

8.  Błękitni Ropczyce - Klub Siatkarski Błękitni Ropczyce występuje w II lidze  grupie VI, obecnie zajmują 5 lokatę

9. Inter Gnojnica - Drużyna żeńska LKS INTER Gnojnica zawiązała się w 2012 roku. Przez pierwszy rok działalności jedynie trenowała podnosząc swe umiejętności. Do rozgrywek ligowych przystąpiła w sezonie 2013/14, pierwsze trzy sezony to zmagania na poziomie juniorskim w Podkarpackiej Lidze Juniorek. Obecnie występuje ona w III lidze kobiet rywalizując z: Aquilą Stalowa Wola, GKS Majdan Sieniawski, Sokołem Kolbuszowa Dolna, Olimpią Pysznica, Izolatorem Boguchwała oraz Koroną Tuchla. Jest to jedyna drużyna żeńska reprezentująca nasz Powiat w rozgrywkach piłki nożnej. Czarne Jagódki bo taki przydomek nosi nasz zespół to reprezentacja całego powiatu, występują w nim: dziewczyny mieszkające w Gnojnicy, Ropczycach, Sędziszowie Młp., Wielepolu Skrz., Wolicy Piaskowej, Zagorzyc a w przeszłości również Bystrzycy. Największym sukcesem jest sam fakt istnienia tej grupy, pomimo znaczących ubytków. INTER to drużyna, która wychowała już kilka zawodniczek grających w I i II lidze (opuściły szeregi INTERU). Jej zawodniczki ciągle powoływane są do Kadry Podkarpacia w różnych kategoriach wiekowych. W roku 2015 nasza ekipa zajęła drugie miejsce w "Finale Wojewódzkim w piłkę nożną dziewcząt organizowanym w ramach Współzawodnictwa Gmin". Obecnie trenerem drużyny jest Bieś Michał.

10. UKS Niedźwiada Dolna – sekcja tenisa stołowego , w której występuje ok.18 osób (7 dziewczynek i 11 chłopców). Osiągnięcia: kategoria żaczki rocznik 2006 i młodsze – dziewczyny zdobyły mistrzostwo województwa w drużynowym turnieju uczniów, kategoria żaki rocznik 2006 i młodszy – chłopcy zdobyli 2 miejsce w drużynowym turnieju uczniów, młodziki 2004 i młodsi – 3 miejsce

 

 

„NADZIEJA" SPORTOWA ROKU

1.  Jakub Makuch - Niezwykle dobrze zapowiadający  się zawodnik młodego pokolenia grający  na co dzień w seniorach , najlepszy strzelec(10) .

2.  Michał Olech - PLON Klęczany niezwykle dobrze zapowiadający  się junior grający w seniorach , zdobywca wielu goli.

3.  Franciszek Pazdan – lat 19, czołowy napastnik Olimpia Nockowa

4.  Kamil Ogrodnik - zawodnik drużyny juniorów młodszych urodzony w 2001. Od kilku lat regularnie uczestniczy w zajęciach z piłki nożnej. Systematyczny, sumienny i obowiązkowy. W mijającym roku jego umiejętności piłkarskie wyraźnie się poczyniły postęp. Jest bardzo ważnym ogniwem w drużynie w sytuacjach, gdy pozostałym zawodnikom w danym dniu gra nie wychodzi on stara się swoją osobą wpłynąć na lepszą grę i zachowanie na boisku, młody człowiek, który bardzo szybko przyswaja elementy gry w piłkę nożną. Prywatnie uprzejmy, skromny oraz komunikatywny.

5. Sebastian Bielański - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORZEŁ” Skrzyszów, uczeń II klasy Gimnazjum w Woli Ocieckiej, członek kadry wojewódzkiej młodzików w zapasach, osiągnięcia: Międzynarodowy Turniej Młodzików w Chełmie - 3 miejsce, Ogólnopolski Turniej Młodzików w Myślenicach - 1 miejsce (nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Gomulinie - 1 miejsce, Puchar Polski Kadetów w Radomiu (debiut w tej kategorii wiekowej) - 5 miejsce, Mistrzostwa Polski Młodzików w Żukowie -  5 miejsce, Turniej Majowy Młodzików w Skrzyszowie - 1 miejsce, członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików w zapasach 

6.  Klaudia Dereń - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORZEŁ” Skrzyszów, uczennica I klasy Gimnazjum w Woli Ocieckiej, członkini kadry wojewódzkiej młodziczek w zapasach, osiągnięcia: Międzynarodowy Turniej Młodziczek w Chełmie - 3 miejsce, Turniej Majowy Młodziczek w Skrzyszowie -  1 miejsce, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Gomulinie - 1 miejsce, Mistrzostwa Polski Młodziczek w Siedlcach - 10 miejsce, członkini Kadry Wojewódzkiej Młodziczek w zapasach

7. Hubert Dęborowski - od ośmiu lat trenuje zapasy i sumo w LUKS Lubzina. Jest jednym  z najbardziej uzdolnionych zawodników sumo w Polsce. Jest członkiem Kadry Narodowej Kadetów i Juniorów. Jest dwukrotnym złotym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów oraz dwukrotnym mistrzem Polski w tej grupie wiekowej.  Jako jedyny z grupy kadetów  startował w starszej grupie wiekowej na Mistrzostwach Europy Juniorów – zdobywając brązowy medal. W grupie kadetów i  juniorów w roku 2016 zwycięży we wszystkich rozgrywanych Pucharach Polski. W rankingach prowadzonych przez Polski Związek Sumo we wszystkich grupach wiekowych plasuje się na I miejscu. Jego bilans w roku 2016 wszystkich stoczonych pojedynków, to 54 zwycięskie walki i tylko 2 przegrane. W zapasach jest brązowym medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach klasycznych (Mistrzostwa Polski Kadetów).

8.  Klaudia Pieprzak - pięciokrotna medalistka ME w grupie młodziczek, kadetek i juniorek. Dwukrotna mistrzyni Europy z roku 2013 i 2016. Aktualna mistrzyni Polski juniorek. Uczennica Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach. Od początku kariery zawodniczka LUKS „Syrena” Gnojnica Wola

9.  Karol Delikat – ur. w 2008 roku, od 4 lat systematycznie uczęszcza na zajęcia treningowe w szkółce piłkarskiej „Soccer” Ropczyce. Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w Polsce południowo – wschodniej. Uczęszcza na zajęcia Akademia Młodych Orłów. Wielokrotnie nagradzany tytułem „zawodnika” albo „strzelca”. Reprezentuje szkółkę w turniejach piłkarskich w zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Od pół roku jest monitorowany przez trenerów Lecha Poznań.

10. Maria Dziedzic - ur. 09.08.2001r. zawodniczka miejscowego klubu badmintona UKS "Sokół" Ropczyce.
Osiągnięcia : Ogólnopolski Turniej Młodzików - Żyraków 02-03.04.2016r. - lll miejsce w grze pojedynczej młodziczek, Ogólnopolski Turniej Młodzików - Żyraków 02-03.04.2016r. - ll miejsce w grze podwójnej młodziczek, Grand Prix Młodzików w Suchedniowie - 08-10.04.2016r - miejsce Vlll w grze mieszanej młodziczek, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Nowa Dęba 23.04.2016r. - lll miejsce w grze pojedynczej młodziczek, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Nowa Dęba 23.04.2016r. - lll miejsce w grze podwójnej młodziczek,  Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - Jedlicze 01.05.2016r, - lll miejsce w grze pojedynczej młodziczek, Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - Jedlicze 01.05.2016r, - ll miejsce w grze podwójnej młodziczek, Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików - Suwałki 15.05.2016r. - miejsca Vlll/XVl.

 

 

 

TRENER ROKU:

 

1.  Mateusz Błachowicz - Wieloletni trener, Prezes MLKS Lechia Sędziszów w podnoszeniu ciężarów, wychowawca kilkudziesięciu mistrzów Polski i Europy

2.  Magdalena Mokrzycka - Trenerka, zawodniczka, która poprowadziła zawodniczki UKS „MARBA” do zdobycia Mistrzostwa III Ligi Podkarpackiej Siatkówki Kobiet w sezonie 2015/2016. W finałowym turnieju odbywającym się w dniach 13-15 maja br. w Stargardzie Szczecińskim poprowadziła siatkarki sędziszowskiej Marby  do wywalczenia miejsca w II lidze.

3. Robert Stefański - Wieloletni działacz , zawodnik, trener, wychowawca wielu mistrzów w szachach.

4. Oleksandr Sydorczuk – lat 60 , trener Olchovia Olchowa  (piłka nożna)

5. Mateusz Mazur  -  lat 24 , wyróżniający się obrońca Olimpia Nockowa  - piłka nożna

6.  Dariusz Łukaszewski - trener zapasów w Uczniowskim Klubie Sportowym „ORZEŁ” Skrzyszów, trener Sebastiana Bielańskiego i Klaudii Dereń, prowadzi treningi, pomaga w funkcjonowaniu klubu i organizacji turniejów zapaśniczych.

7.  Andrzej Jedynak - założyciel, trener i działacz Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „LUBZINA” w Lubzinie. Współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jego klub LUKS Lubzina w roku 2015 i 2016 został najwyżej sklasyfikowanym klubem w powiecie ( 10 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych klubów w województwie podkarpackim). W roku 2016 jego podopieczni zdobyli 21 medali Mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych (18-sumo, 3-zapasy) oraz 12 medali Mistrzostw Europy (3-złote, 3-srebrne, 6-brązowych). Od dnia 1 lipca 2013r. Zarząd Polskiego Związku Sumo powierzył Panu Andrzejowi Jedynakowi obowiązki trenera Kadry Narodowej w Sumo  w grupie młodzików i kadetów oraz  drugiego trenera w grupie juniorów i seniorów. Jego podopieczni w Mistrzostwach Europy Kadetów w roku 2015 i 2016 zwyciężyli w punktacji medalowej mistrzostw , wyprzedzając takie potęgi sportowe jak Rosja czy Ukraina. W roku 2016 w turnieju drużynowym po raz pierwszy w historii pokonali w finale drużynę Rosji.

8.  Krzysztof Ździebko – ur. 25.08.1987 r. zamieszkały w Niedźwiadzie ( kawaler). Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od pięciu lat pracuję w Zespole Szkół w Niedźwiadzie Dolnej prowadząc zajęcia wychowania fizycznego. Przez dwa lata w okresie zimowym listopad - marzec organizowałem zajęcia piłki nożnej dla dzieci z pobliskich miejscowości. Zajęcia nosiły nazwę  Amatorska Liga Futsalu, były prowadzone w soboty i skupiały ok. 80 dzieci z 6 miejscowości. W tym roku takie zajęcia też będą prowadzone lecz w trochę innej formule.  W 2013 roku z mojej inicjatywy powstał Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiada Dolna, którym zarządzam. Klub prowadzi sekcję tenisa stołowego a w tym roku postanowiłem rozwinąć sekcję piłki nożnej dla rocznika 2007- 2010, która skupia łącznie ok 30 chłopców i dziewczynek. Wszystkie te zajęcia prowadzone są przeze mnie społecznie. Współpracuje z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, innymi klubami, szkółką piłkarską. Wszystko po to, aby skutecznie organizować życie pozalekcyjne dzieci we formy aktywności ruchowej takie właśnie jak zajęcia piłki nożnej i tenisa stołowego. Pieniądze na zakup sprzętu i wyjazdy na zawody możliwe są dzięki wsparciu rodziców, sponsorów. Klub bierze udział w organizowanych projektach sportowych. Klub bierze udział w zawodach organizowanych w całym kraju. Wychowanką mojego klubu jest obecna wicemistrzyni Polski Młodziczek w tenisie stołowym. Nasi zawodnicy zajmują czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich różnych kategorii wiekowych. Mam dwie drużyny ligowe tenisa stołowego: w IV lidze podkarpackiej i V rzeszowskiej. Podejmowane przeze mnie działania biorą się z pasji do tego co robię, pochłaniają dużo czasu i własnych środków ale dają mi satysfakcję.

 

9. Michał Betleja -  nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Ropczycach. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego wydziału wychowania fizycznego, absolwent Wyższej Szkoły Coachingu i Zarządzania we Wrocławiu, trener II klasy. Obecnie jest - trenerem kadry Nadziei Olimpijskiej województwa podkarpackiego w siatkówce plażowej , pierwszym trenerem drugoligowego zespołu żeńskiego PWSZ Grupa Azoty Tarnów, prowadzę Ropczycką Akademię Siatkówki, Koordynator Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Ropczycach, koordynator szkolenia w Klubie Siatkarskim Błękitni Ropczyce. Sukcesy sportowe : Ćwierćfinały Mistrzostw Polski - młodzików, kadetów, juniorów w siatkówce, Finały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików, Półfinały Mistrzostw Polski kadetów i juniorów w siatkówce plażowej, Turniej Finałowy o 1 ligę z Klubem Siatkarskim Błękitni Ropczyce, 3 miejsce w Polsce Turnieju Nadziei Olimpijskiej w siatkówce plażowej, z drużyną Zespołu Szkół nr 2 w Ropczycach wielokrotny finalista wojewódzki w siatkówce.

10. Leszek Marć – nauczyciel wychowania fizycznego, trener juniorów starszych MLKS Lechia Sędziszów Małopolski

 

DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU:

 

1.  Marek Antosz - Prezes UKS Marby. Długoletni działacz na rzecz propagowania piłki siatkowej wraz z drużyną  zdobył Mistrzostwo III Ligi podkarpackiej Siatkówki Kobiet w sezonie 2015/2016. W  finałowym turnieju odbywającym się w dniach 13-15 maja br. w Stargardzie Szczecińskim siatkarki sędziszowskiej Marby wywalczyły miejsce w II lidze.

2. Paweł Kocur - Długoletni działacz na rzecz propagowania piłki nożnej w Klęczanach, związany z klubem PLON Klęczany

3.  Marek Bączkowski - Długoletni działacz na rzecz propagowania piłki nożnej w Zagorzycach, związany z klubem PŁOMIEŃ Zagorzyce

4.  Maciej Świstak – lat 23, obrońca Olimpia Nockowa   

5. Adam Kopala – ur. 1975 roku jest jednym z najaktywniejszych działaczy sportowych zaangażowanych w funkcjonowanie Ludowego Klubu Sportowego „Pogórze” w Wielopolu Skrzyńskim. W poprzedniej kadencji w latach 2014-2015 członek Zarządu Klubu. W obecnej kadencji został wybrany Prezesem Klubu. Obowiązki Prezesa wypełnia wzorowo, każdą wolna chwilę poświęca na społeczną pracę w klubie, chociaż prowadzenie prywatnej działalności nie pozostawia mu wiele czasu na poświęcanie się klubowi. Prywatnie koleżeński, rozmowny , łatwo nawiązuje kontakt z zawodnikami.     

6.  Robert Proczek - wieloletni piłkarz i działacz klubu „Victoria” Ocieka, społecznie pomaga wprowadzeniu i funkcjonowaniu klubu.

7. Arkadiusz Fornek - prezes Klubu Piłkarskiego „Kaskada” Kamionka, wieloletni piłkarz „Kaskady”, społecznie prowadzi klub, organizuje turnieje dla dzieci oraz wycieczki i wyjazdy na mecze polskiej kadry dla najmłodszych i ich rodziców, oprócz seniorów w klubie prowadzone są trzy drużyny młodzieżowe co jest rzadkim w małych klubach wiejskich, dowozi zawodników na treningi i mecze, utrzymuje i przygotowuje boisko do treningów i meczów, działa w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej.

8. Bogusław Pacanowski – Prezes Szkółki Piłkarskiej „Soccer” Ropczyce. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku wychowanie fizyczne. Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr. 3 w Ropczycach. Trener I klasy PZPN. Główny założyciel Szkółki Piłkarskiej „Soccer Ropczyce”, od 6 lat pełni funkcję prezesa. Jest trenerem rocznika 2004. Dba o rozwój szkółki w której trenuje 180 zawodników i zawodniczek. Jako trener ma licencję Trenerską A Dyplom UEFA. Jako zawodnik występował na boiskach 1 ligi.

9. Tomasz Pociask – od 2011 roku jako prezes Klubu Karate „Kyokushin” Ropczyce zaraża duchem walki w konkurencjach Kata i Kumite. Pan Tomasz swoją działalność prowadzi na terenie Gminy Ropczyce, w chwili obecnej w Klubie trenuje 60 zawodników w poszczególnych kategoriach (20 dorosłych i 40 dzieci). Jako prezes młodego Klubu może pochwalić się bardzo dobrymi startami swoich zawodników. W br. w Podkarpackiej Lidze Karate zawodnicy zdobyli 8 pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach.

10.  Ks. Przemysław Krzysztoń – były reprezentant w piłce nożnej Resovii i Piast Nowa Wieś, gra w reprezentacji księży diecezji Rzeszowskiej, aktywizuje młodzież gminy Ropczyce do uprawiania sportu organizując rozgrywki piłkarskie i wyjazdy rowerowe.

publikacja: 06-12-2016 , aktualizacja: 13-12-2016, autor: Wydział WOiP Krzysztof Gotkowski

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.