Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego wspiera policyjne działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Do dzieci oraz dorosłych w Powiecie Ropczycko-Sędziszowskim trafią odblaski przekazane na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach. Spotkanie podczas, którego zostały przekazane odblaski policjantom, odbyło się  26 marca 2021 roku.

Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, Wicestarosta Powiatu Pani Bernadeta Frysztak oraz Etatowy Członek Zarządu Pan Andrzej Bączkowski przekazali na ręce Komendanta Powiatowej Policji w Ropczycach insp. Wojciecha Raka tysiące sztuk elementów odblaskowych w ramach współpracy z Samorządem Powiatowym na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach, które trafią do Mieszkańców naszego Powiatu. Odblaskujące przedmioty noszone przy plecakach i odzieży zewnętrznej mają poprawić widoczność pieszyc i rowerzystów. Jeden niewielki element odblaskowy może kilkukrotnie zwiększyć odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego, zyskując w ten sposób cenny czas na wykonanie manewru, pozwalającego na uniknięcie tragedii na drodze.

Policjanci z ropczyckiej jednostki otrzymali również zestawy przenośnych znaków drogowych i sygnalizatorów świetlnych, przy pomocy których można przeprowadzić zajęcia z wychowania komunikacyjnego. Przekazane przedmioty wykorzystywane będą przez mundurowych podczas spotkań z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi. Nawyk dbania o swoją widoczność starają się zaszczepić w maluchach policjanci w trakcie profilaktycznych prelekcji, które odbywają się cyklicznie w szkołach. Wyżej wymienione elementy będą także rozdawane i wykorzystywane przy innych okazjach np. podczas rożnych spotkań, pikników, zajęć edukacyjnych z udziałem Policji poprzez podnoszenie świadomości bezpieczeństwa.

publikacja: 26-03-2021 , aktualizacja: 26-03-2021, autor: Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.