Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W czwartek 11 listopada br. obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w poszczególnych gminach naszego Powiatu odbyły się uroczystości o charakterze patriotycznym.
W Ropczycach o godz. 9:15 przedstawiciele władz samorządowych, delegacje stowarzyszeń i instytucji, mieszkańcy zgromadzili się na mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego. Po nabożeństwie wyznaczone delegacje złożyły wiązanki pod tablicami pamiątkowymi. Następnie przemaszerowano pod ,,Pomnik Pamięci’’, gdzie również złożono wiązanki. Kolejnym punktem obchodów był program artystyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Halicz, oraz ropczyckiej orkiestry dętej.
W Kamionce tak jak i w Ropczycach uroczystości rozpoczęła msza święta. Po jej zakończeniu na placu przed pomnikiem ,,Grunwald’’ odczytano Apel Pamięci. W ten sposób oddano cześć bohaterom tamtych czasów, którzy ofiarowali swoje życie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Następnie złożono wiązanki kwiatów.
Gmina Iwierzyce obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła mszą świętą w Kościele pw. Michała Archanioła w Nockowej, a po jej zakończeniu miała miejsce część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież. Po zakończeniu przedstawienia udano się pod obelisk Sybiraków w Iwierzycach, aby tam złożyć wiązanki.
W gminie Sędziszów Małopolski po nabożeństwie w intencji Ojczyzny złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie przemaszerowano pod pomnik ,,Niepodległość”, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, gdzie złożono kwiaty. Wyjątkowy charakter obchodów podkreśliło uroczyste złożenie przyrzeczenia przez Orlęta Związku Strzeleckiego ,,Strzelec’’.
Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Józef Rojek, Starosta Powiatu Pan Witold Darłak, Wicestarosta Powiatu Pani Bernadeta Frysztak, Etatowy Członek Zarządu Pan Andrzej Bączkowski, Członek Zarządu Pan Sławomir Bezara, Członek Zarządu Pan Wiesław Wojdon oraz Radni Rady Powiatu.

 

publikacja: 12-11-2021 , aktualizacja: 12-11-2021, autor: Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.