3 Maj – rocznica pięknych serc!

Wczoraj obchodziliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która stała się wzorem dla Europy i jest do dzisiaj przedmiotem naszej dumy narodowej. Obchodząc to wyjątkowe Święto musimy pamiętać nie tylko o odwadze i zaangażowaniu twórców Konstytucji majowej, ale także o tym, że Konstytucja, jako umowa społeczna, to fundament Państwa, który daje ludziom prawa nienaruszalne, zapewniając ład i harmonię życia społecznego. Bądźmy dumni z dorobku polskiego konstytucjonalizmu, pamiętajmy o jej twórcach i ludziach dla których Ojczyzna i jej dobro stanowiły wartość nadrzędną.

225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczciły we wtorek oficjalne delegacje i mieszkańcy powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. W obchodach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Ropczycach samorząd powiatowy reprezentowali Przewodniczący Rady Józef Rojek, Starosta Powiatu Witold Darłak, Radny Stanisław Wrona. Z kolei w uroczystościach przygotowanych przez Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak, Członek Zarządu Powiatu Dorota Sędłak, Radni: Marta Szybała, Krzysztof Dziuba, Piotr Kapusta.

Tegoroczne obchody tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych, organizacji pozarządowych, młodzieży i mieszkańców obu miast. Msze koncelebrowane były przez Proboszczów ropczyckiej i sędziszowskiej parafii: ks. dr Stanisława Mazura i ks. Krzysztofa Gaca.

Po zakończeniu eucharystii ulicami miast, w asyście pocztów sztandarowych i przy dźwiękach Orkiestry przeszedł pochód 3 Majowy.

Po odsłuchaniu Hymnu Państwowego przedstawiciele władz samorządowych, szkół, młodzieży, związków i organizacji pozarządowych złożyli wieńce i wiązanki.

 

publikacja: 04-05-2016 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.