Poczuj świąteczną atmosferę!

Starostwo Powiatowe w Ropczycach zaprasza na II Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 11 grudnia br. w hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach w godz. od 15:00 – 19:00. Poprzednia edycja przygotowana we współpracy z Urzędem Miejskim w Sędziszowie Młp. na sędziszowskim rynku cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Wśród bogatej oferty artykułów związanych z tematyką świąt Bożego Narodzenia będą mogli Państwo znaleźć wyszukane ozdoby z papieru, nici, makaronu, słomy, orzechów czy szyszek. Obok wyrobów rękodzielniczych stanowiących nie lada przyjemność dla oka, będą Państwo mogli skosztować lokalnych przysmaków.

Gościem specjalnym Kiermaszu będzie Mistrz Kulinarny, wykładowca szkoły gastronomicznej w Warszawie oraz sędzia na konkursach kulinarnych, uczestnik programu TopChef – Marcin Piotrowski. Od 13 lat aktywny członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Miłośnicy tradycyjnego, domowego pieczywa również znajdą coś dla siebie. Czekają na nich warsztaty wypieku prowadzone przez Czesława Meusa - arcymistrza piekarskiego, aktywnego popularyzatora EKO żywności i członka Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. Chętni do aktywnego wzięcia udziału w warsztatach wypieku chleba i bułeczek mogą się zgłosić na adres e-mail. cm@bionat.pl lub telefonicznie nr 508 943 127.  

Ponadto na Kiermaszu będą mogli Państwo zakupić i wysłać kartkę bożonarodzeniową na stoisku Poczty Polskiej i w ten sposób zaoszczędzić czas w  przedświątecznej gorączce.

To nie koniec atrakcji… Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych z Sędziszowa Młp. będzie świadczyć bezpłatne usługi fryzjerskie i kosmetyczne, a z kolei młodzież z Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach będzie zachęcać odwiedzających do pokazu decoupage, lukrowania pierników i dekorowania stołów. A wszystko to w atmosferze świątecznego kolędowania w wykonaniu młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Podsumowaniem imprezy będzie koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA z Ropczyc, po którym poznamy laureatów konkursu kulinarnego „Kapusta króluje”.

publikacja: 29-11-2016 , aktualizacja: 02-12-2016, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.