Powitanie Pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży

„ Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany”.
                                                                                       

                                                                                                (Święty Jan Paweł II)

W dniu 20 lipca 2016 roku na ropczyckim Rynku miało miejsce powitanie pielgrzymów, którzy z różnych stron świata: Argentyny, Urugwaju, Paragwaju, Nigerii, Kazachstanu, Czech i Ukrainy przybyli na ziemię ropczycko – sędziszowską.
Celem ich pielgrzymki jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem w Krakowie, jak również poznanie polskich rodzin, u których goszczą, naszych rodzimych tradycji, obyczajów.
W spotkaniu, które miało wyjątkowo ciepły charakter uczestniczyli Kapłani: Ks. Dziekan Krzysztof Gac z Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. , Ks. Dziekan Leopold Kordas z Parafii Św. Barbary w Ropczycach, Ks. Proboszcz dr Stanisław Mazur z Parafii Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, Księża koordynatorzy ŚDM w powiecie : Piotr Przypek, Andrzej Szpaczyński i Paweł Karczmarczyk, a także przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Witold Darłak, Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak, Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, Z-ca Burmistrza Sędziszowa Młp. Wiesław Wojdon.
W swoich przemówieniach podkreślili oni wyjątkowy charakter tego religijnego festiwalu, którego inicjatorem był Ojciec Święty Jan Paweł II. W obecności księży i sióstr zakonnych, działaczy samorządowych,wolontariuszy, mieszkańców powiatu zaprezentowały się solistki Zespołu Pieśni i Tańca Halicz, wykonując regionalne przyśpiewki, a także pielgrzymi w repertuarze religijnych i narodowych pieśni.
Goście otrzymali od przedstawicieli władz powiatowych i gminnych materiały, koszulki reklamujące nasz region, a także Światowe Dni Młodzieży.

publikacja: 21-07-2016 , aktualizacja: 21-07-2016, autor: Wydział WOiP Krzysztof Gotkowski

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.