40 lat minęło… Jubileusz Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Małopolskim

Czas w szkole odmierzają kolejne rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, rozdane świadectwa i dyplomy, a na co dzień dźwięk dzwonka. W taką perspektywę czasową wpisują się również kolejne jubileusze. W minioną sobotę, 14 października br. odbyły się uroczyste obchody 40-lecia Zespołu Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. Uroczystość 40 – lecia rozpoczęła się Mszą Świętą, po której uczestniczy sobotniego jubileuszu spotkali się w auli widowiskowej Zespołu Szkół. Gości powitał dyrektor placówki Grzegorz Patro.

Jubileusz 40 – lecia to okazja do świętowania, wspomnień, podsumowań i refleksji. Przez ostatnie lata szkoła była świadkiem historii pisanej przez tutejszą społeczność. Każdy zostawił tu jakąś cząstkę swojego życia  – radość z osiągniętych sukcesów, smutek porażek, nadzieje, marzenia, przyjaźnie. Zespół Szkół Technicznych na stale wpisał się w historię Powiatu. Stworzył bogatą tradycję, klimat, a przede wszystkim połączył kilka pokoleń ludzi - nauczycieli, pracowników i słuchaczy. Od roku 1977 ukończyło go już tysiące absolwentów.

Jak na jubileuszowe obchody przystało nie zabrakło również wielu życzeń i podziękowań.

Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowała Wicestarosta Bernadeta Frysztak, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że dzięki wsparciu Powiatu szkoła mogła się rozwijać, zmieniać na lepsze. Jednocześnie zaznaczyła, że Powiat musi cały czas inwestować w szkołę, aby mogła ona dostosowywać się do aktualnych potrzeb rynku pracy, spełniać oczekiwania słuchaczy i lokalnego środowiska. Podzieliła się również z zaproszonymi gośćmi wspomnieniami związanymi z historią szkoły, w której była nauczycielem oraz wyraziła słowa uznania dla absolwentów i nauczycieli oraz pracowników, wręczając na ręce dyrektora placówki okolicznościowy grawerton.

 

Autor zdjęć: Maciej Idzik - Telewizja Sędziszów Małopolski

publikacja: 16-10-2017 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.