Ostatni dzwonek – uroczyste pożegnanie maturzystów

"Jeśli człowiek zamknie bogactwo w własnej głowie,
nikt mu go nie może odebrać.
Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski."

- Benjamin Franklin

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla klas maturalnych. Jest to niezwykły dzień dla każdego absolwenta – matura zbliża się milowym krokiem, a w perspektywie pojawia się wybór dalszej ścieżki edukacji.

Z tej okazji odbyły się uroczyste akademie, podczas których po raz ostatni, dyrektorzy i grono pedagogiczne mogli spotkać  się z tegorocznymi maturzystami, aby wręczyć im świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystości pożegnania absolwentów rozpoczęły Zespół Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach oraz Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. Po mszy św. odbyła się dalsza część uroczystości z udziałem Dyrekcji, grona pedagogicznego, przedstawicieli Rady Rodziców oraz młodzieży szkolnej. Dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem przygotowano nagrody.

Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego w Zespole Szkół Technicznych reprezentowali Starosta Witold Darłak oraz Wicestarosta Bernadeta Frysztak, a w Zespole Szkół Agro-Technicznych członek Zarządu Dorota Sędłak.

Podobnie żegnano uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu hymnu Dyrektor Lucyna Doroba powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Starosta Powiatu Witold Darłak, Wicestarosta Bernadeta Frysztak, rodzice wyróżnionych absolwentów, nauczyciele, wychowawcy, księża katecheci. Absolwentom Dyrektor życzyła dalszych sukcesów oraz powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości. Uroczyste pożegnanie absolwentów zakończyło wręczenie kwiatów dla nauczycieli i wychowawców.

W uroczystości w Zespole Szkół w Ropczycach uczestniczyła członek Zarządu Powiatu Dorota Sędłak. Absolwenci szczególnie zaangażowani w działalność na rzecz placówki  zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami. Maturzyści ze swej strony podziękowali wychowawcom za kilkuletnią opiekę, cierpliwość i wyrozumiałość.

O godz. 13.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach. Samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentował Starosta Witold Darłak. Dyrektor Liceum Grażyna Baran po powitaniu przybyłych gości, Rady Pedagogicznej i wychowawców klas trzecich zaznaczyła, że przed absolwentami ważny egzamin, który otworzy drogę do dalszego życia. Ponadto podziękowała odchodzącym uczniom za udział w olimpiadach i zawodach sportowych.

Później nastąpiły ostatnie już spotkania z wychowawcami i kolegami z klasy, a po nich rozstania i towarzyszące im obietnice odwiedzin, spotkań klasowych, podtrzymywania szkolnych znajomości i przyjaźni. Czas spędzony w liceum dla tegorocznych maturzystów dobiegł już końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi.

Tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu!

 

publikacja: 28-04-2017 , aktualizacja: 28-04-2017, autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.