Finał IV edycji konkursu ,,Przedsiębiorczość w praktyce''

W piątek 7 czerwca 2019 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się finał IV edycji konkursu ,,Przedsiębiorczość w praktyce’’, którego organizatorem był Zespół Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach przy współpracy z Zespołem Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Zespołuem Szkół nr 4 w Jaśle. Uczestników jak
i zaproszonych Gości powitał Pan Stanisław Kruczek - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Naszą placówkę reprezentowali: Wicestarosta Powiatu Pani Bernadeta Frysztak, Etatowy Członek Zarządu Pan Andrzej Bączkowski, Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Pani Marta Różańska, a także Dyrektor Zespołu Szkół Pan Mariusz Pilch wraz z Koordynatorem Projektu Panią Agatą Wojnarowską oraz Opiekunem Panem Bogdanem Kratą.
Projekt realizowany jest od 2015 roku przez Oddział ZUS w Rzeszowie przy współpracy z Oddziałem ZUS w Jaśle oraz innymi instytucjami jak: Izba Administracji Skarbowej, Wojewódzki Urząd Pracy, Podkarpacki Urząd Marszałkowski, Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim, Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego
w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska w ramach programu edukacji ekonomicznej.
W tej edycji udział wzięło 892 uczniów z 25 szkół średnich z całego Podkarpacia. Do finału zakwalifikowało się 6 najlepszych drużyn, które zaprezentowały swoje biznesplany. Następnie zostały poddane ocenie jury. Uczniowie od października 2018 roku do czerwca tego roku realizowali praktyczne zadania konkursowe, a także brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z ZUS oraz innych instytucji współpracujących z organizatorami konkursu. Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Ropczycach uplasowali się na drugim miejscu tuż za Zespołem Szkół nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie.

 

publikacja: 10-06-2019 , aktualizacja: 10-06-2019, autor: Referat Promocji i Sportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.