Podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy węzła autostradowego w Ropczycach

16 października br. Przewodniczący Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Józef Rojek, Starosta Powiatu Witold Darłak, Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak, Członek Zarządu Powiatu Ryszard Filipek uczestniczyli w konferencji Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia zorganizowanej w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Konferencję rozpoczął panel nt perspektyw rozwoju sieci transportowych na Podkarpaciu moderowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. W dyskusji  udział wzięli Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa odpowiedzialny za drogi, transport drogowy i lotniczy Marek Chodkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adam Hamryszczak,  Europoseł Tomasz Poręba, Poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca.

W trakcie konferencji uroczyście podpisano aneks do Kontraktu Terytorialnego  na budowę odcinka drogi ekspresowej S19 z Babicy do Barwinka, która jest częścią europejskiego szlaku Via Carpathia z Kłapejdy przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię aż do greckich Salonik. W Polsce jej długość wynosi blisko 700 km.

Równie ważnym etapem spotkania było podpisanie listów intencyjnych z przedstawicielami samorządów w związku z planowanymi inwestycjami drogowymi w województwie:

– „Budowa nowego węzła Autostrady A4 – węzeł Kolbuszowa”

– „Budowa nowego węzła Autostrady A4 – węzeł Pilzno oraz łącznika drogowego od węzła do DK 94 w ciągu DK 73”

– „Budowa nowego węzła Autostrady A4 – węzeł Ropczyce”

– „Budowa nowej drogi dwujezdniowej na odcinku: Miejsce Piastowe – Sanok o parametrach drogi klasy GP w ciągu DK 28”.

Z ramienia Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego list podpisał Starosta Witold Darłak. Podpisy pod dokumentem złożyli również Burmistrz Ropczc Bolesław Bujak, Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Marek Tęczar oraz Wojt Gminy Ostrów Grzegorz Ożóg.

publikacja: 16-10-2017 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.