Nauczyciele świętowali swój dzień

"Nauczyciel umie na zwyczajnej mapie,
co jest niby obraz tęczą malowany,
pokazać nie tylko kolorowy papier,
ale ląd prawdziwy, szumne oceany…”

W rocznicę powołania przez Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej corocznie nauczyciele obchodzą Dzień Nauczyciela. Z tej okazji także
w tym roku w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Ropczycko – Sędziszowski świętowano Dzień Edukacji Narodowej, z udziałem emerytowanych Profesorów i Pracowników, Dyrektorów i Grona Pedagogicznego.
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu oraz zaproszeni goście. To właśnie nauczyciele pełnią rolę przewodników młodzieży po świecie wiedzy. Za ten codzienny trud i poświęcenie, usłyszeli wiele ciepłych słów. Nie zabrakło wzruszeń i podziękowań. Uzupełnieniem pięknych życzeń był program artystyczny w wykonaniu uczniów. Nie tylko w szkołach praca pedagogów została doceniona. Uroczystości związane ze świętem nauczycieli zorganizowane zostały także w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, gdzie nauczyciele odznaczeni zostali medalami Komisji Edukacji Narodowej, a także nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wśród uhonorowanych znalazły się m.in. Panie: Bernadeta Frysztak, Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego oraz Pani Marzena Jakubek, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Ropczycach. Pani Grażyna Baran, Dyrektor ropczyckiego Liceum odebrała statuetkę będącą nagrodą w III edycji Konkursu „Złoty Prym”. Podziękowania i gratulacje nauczyciele usłyszeli także 11 października w MGOK w Sędziszowie Małopolskim podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, gdzie motywujące słowa skierowała do nich Pani Wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Bernadeta Frysztak. Ten wyjątkowy dzień zawsze zapisuje się w pamięci zarówno nauczycieli jak i uczniów. My włączając się do życzeń pragniemy wszystkim nauczycielom życzyć, aby dla swoich podopiecznych pozostali jako ci niezapomniani, ciepło wspomniani po latach, ukochani. Bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom jak nie nauczyciel?

publikacja: 14-10-2019 , aktualizacja: 21-10-2019, autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.