Koncert Jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Rochy”

W minioną sobotę, 26 września br. odbył się uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia pracy artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Rochy”. Było to niezwykle widowiskowe i emocjonalne wydarzenie dla wszystkich, w którym uczestniczyli, m.in.: parlamentarzyści, Radni Rady Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Rady Miejskiej Sędziszowa Młp., przedstawiciele Samorządu Powiatowego: Starosta Witold Darłak, Wicestarosta Bernadeta Frysztak, Członek Zarządu Dorota Sędłak, przedstawiciele Samorządu Gminy Sędziszów Młp. na czele z Burmistrzem Bogusławem Kmieciem, dyrektorzy placówek społecznych, oświatowych oraz mieszkańcy.
Podczas uroczystej gali z okazji 25-lecia Zespołu na scenie wystąpiło łącznie ponad 100 artystów. Można było zobaczyć i usłyszeć bogactwo twórczości Zespołu Pieśni i Tańca ”Rochy”, które znakomicie przedstawili występujący na scenie artyści wprawiając w zachwyt zgromadzoną publiczność. Zespół przedstawił swój dotychczasowy dorobek artystyczny prezentujący kulturę narodową i regionalną oraz program zagraniczny, przypominając tym samym jak piękny może być folklor i jak wiele może mieć odsłon.
Każdy występ Zespołu budzi powszechne uznanie ze względu na szczególne walory artystyczne wyrażające się oryginalnym doborem repertuaru, autentycznością przekazu oraz dynamiką wykonania.
Sobotni koncert to impreza wyjątkowa pod każdym względem, oprócz zaszczytnego Jubileuszu, to wielki sukces artystyczny, organizacyjny i przede wszystkim bogata uczta duchowa na najwyższym poziomie choreograficznym i muzycznym.

publikacja: 29-09-2015 , autor: Wydział Komunikacji i Transportu

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.