Powiat przystąpił do konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” - 2020

W Ogólnopolskim Programie Certyfikacji Gmin, Powiatów i Województw „Samorządowy Lider Edukacji” od dziesięciu lat wyróżniane są najlepsze polskie samorządy – prymusy w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i wspierania szkolnictwa. Certyfikaty trafiają do jednostek samorządu podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju oświaty i tworzenia przestrzeni przyjaznej środowiskom edukacyjnym.

Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", od pierwszej jego edycji w 2011 roku, jest identyfikowanie, nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

Powiat Ropczycko-Sędziszowski dołączył do tegorocznej edycji programu. Jest to doskonała szansa na promocję Jednostek Samorządu Terytorialnego, by móc pochwalić się sukcesami w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.  Powiat Ropczycko-Sędziszowski od momentu swojego powstania w 1999 r. dokładał wszelkich starań, aby prowadzone przez niego szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne miały dobre warunki do prowadzenia działalności dydaktycznej i wychowawczej. Program daje także możliwość uzyskania cennej informacji eksperckiej na temat działań samorządu w zakresie edukacji i nauki, co sprzyja realizowaniu polityki projakościowej, opartej na zaleceniach audytorów zewnętrznych.

Program "Samorządowy Lider Edukacji" to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs "Teraz Polska" czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.

O przyznaniu certyfikatu na podstawie otrzymanych punktów rankingowych decyduje Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i prestiżowy tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji".

Wyniki tegorocznej edycji Programu ogłoszone zostaną w grudniu 2020 roku.

publikacja: 26-10-2020 , autor: Wydział Referat Promocji i Funduszy Pomocowych

Kontakt

Starostwo Powiatowe w Ropczycach
ul. Konopnickiej 5,
39-100 Ropczyce
tel/fax:
(0-17) 22 18 306
(0-17) 22 28 571
sekretariat@spropczyce.pl

Godziny pracy urzędu:
poniedziałek 8:00 - 16:00,
wtorek - piątek 7:30 - 15:30

Przyjmowanie w sprawach skarg i wniosków:
Starosta Powiatu: poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00
Przewodniczący Rady Powiatu: poniedziałki w godz. 14:00 - 16:00
Wiecestarosta Powiatu: środy w godz. 8:00 - 12:00
Etatowy Członek Zarządu: czwartki w godz. 8:00 - 12:00

Newsletter

Zapisz się do newslettera.